iPhone 12 - początkowo kupimy 6,1 calowego iPhone 12 i małego 12 Pro

Problemów z dostępnością ciąg dalszy. Fani małych smartfonów będą musieli jeszcze trochę poczekać.

W tym roku oczekujemy opóźnienia premiery iPhone 12. Wiemy już, że niestandardowo Apple zaprezentuje aż cztery modele. Fani małych smartfonów z pewnością zacierają już ręce, ponieważ na rynek trafi także 5,4 calowy iPhone 12. Niestety najnowsze plotki wskazują, że model ten nie pojawi się na półkach w pierwszej kolejności.

iPhone 11 Pro Max
Źródło: techadvisor.co.uk

iPhone 11 Pro Max

Źródło: techadvisor.co.uk

Na początek szybkie przypomnienie. Tegoroczna linia iPhone 12 składać się będzie z następujących modeli:

  • 5,4 calowy iPhone 12 - następca iPhone SE 2020, oba urządzenia pozostaną w sprzedaży równolegle
  • 6,1 calowy iPhone 12 Max - bezpośredni następca iPhone 11
  • 6,1 calowy iPhone 12 Pro - bezpośredni następca iPhone 11 Pro
  • 6,7 calowy iPhone 12 Pro Max - bezpośredni następca iPhone 11 Pro Max

Portal Digitimes miesiąc temu sugerował, że na początku do sprzedaży trafią jedynie iPhone 12 z ekranem o przekątnej 6,1 cala. Dziś pojawiły się nowe dowody w sprawie.

Poprzedni raport polegał na łańcuchu dostaw obwodów drukowanych. Okazuje się, że produkcja mniejszego i większego modelu iPhone 12 i iPhone 12 Pro Max rozpoczęła się dopiero pod koniec ubiegłego miesiąca. W kilkanaście dni Apple nie będzie w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości, aby dostarczyć nawet najmniejsze partie na każdy rynek zbytu.

Możliwe, że Apple celowo opóźni premiera 5,4 calowego iPhone 12 oraz iPhone 12 Pro Max, aby poprawić wyniki sprzedażowe iPhone 12 Max i iPhone 12 Pro. Taka sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku podczas premiery iPhone Xr. Wcześniej Apple borykało się już z problemami z produkcją. iPhone X trafił do sprzedaży później, niż modele 8 i 8 Plus.

Kiedy zatem na rynek trafi 5,4 calowy iPhone 12 oraz 6,7 calowy iPhone 12 Pro Max? Raport sugeruje, że urządzenia pojawią się w sklepach kilka tygodni później, niż pozostałe konfiguracje. Oznacza to, że iPhone 12 i iPhone 12 Pro Max mogą zadebiutować dopiero w listopadzie.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdziesz w naszym artykule zbiorczym.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 12 Pro Max.

Źródło: 9to5mac.com