iPhone 12 pojawi się w październiku razem z nowymi modelami iPad'a

Qualcomm potwierdził opóźnienie we wprowadzeniu iPhone'a na rynek, a Jon Prosser donosi o nowych modelach iPad'a.

Dziś rano otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie o opóźnieniu premiery iPhone'a 12. Qualcomm przekazał informacje, że urządzenie pojawi się na rynku w czwartym kwartale. Wcześniej Reuters sugerował, że premiera odbędzie się październiku. Teraz mamy potwierdzenie z jeszcze jednego źródła. Jon Prosser - znany z przekazywania wiarygodnych informacji o sprzęcie Apple przekazał, że podczas październikowej premiery iPhone'a 12 gigant z Cupertino zaprezentuje również nowe modele iPad'ów.

iPad mini 2019 i iPhone Xs Max

iPad mini 2019 i iPhone Xs Max

Według najnowszych plotek powinniśmy oczekiwać, że Apple zaprezentuje nowe urządzenia o miesiąc później, niż zazwyczaj. W związku z problemami gospodarczymi i globalnym kryzysem wywołanym przez COVID-19 Apple zamierza zaprezentować iPhone'a w październiku. Wszystko w związku z opóźnieniami w produkcji.

Qualcomm informuje, że opóźnienie w produkcji iPhone'a 12 jest niewielkie. Wcześniej z opóźnieniem mieliśmy do czynienia w 2018 roku podczas premiery iPhone'a Xr. Apple specjalnie odroczyło jego wprowadzenie do sprzedaży, aby droższe modele osiągnęły zadowalające wyniki sprzedażowe.

Prosser przekazał, że na konferencji prasowej Apple zamierza również zaprezentować nowe modele iPad'a. Niestety w chwili obecnej nie wiemy o jakie dokładnie tablety chodzi. Prawdopodobnie Apple odświeży bazowego iPad'a 7 generacji, który posiada przestarzały procesor Apple A10 Fusion pochodzący wprost z iPhone'a 7. Możliwe, że zobaczymy także nowego Air'a oraz iPad'a mini, który ma otrzymać większy ekran i wygląd iPad'a Pro.

Nie spodziewamy się premiery iPad'a Pro, ponieważ model ten otrzymał już w tym roku aktualizację. Możliwe, że Apple zaprezentuje 11 calowego iPad'a Air z czytnikiem linii papilarnych Touch ID wbudowanym w ekran.

Przed październikową premierą iPhone'a Apple powinno zaprezentować odświeżone modele iMac'a z procesorami Intel'a należącymi do dziesiątej generacji. Premiera powinna odbyć się w sierpniu.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami o iPhone 12.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11

Źródło: macrumors.com