iPhone 12 pokaże Ci, że jesteś w zasięgu 5G nawet, jeżeli w nim nie jesteś

iPhone 12 będzie drażnił swoich użytkowników permanentnym wyświetlaniem ikonki 5G na pasku powiadomień. Smartfon będzie to robił nawet podczas korzystania z 4G LTE.

Apple ponownie zupełnie niepotrzebnie komplikuje sprawę. iPhone'y podobnie, jak inne nowoczesne smartfony posiadają pasek powiadomień zlokalizowany w górnej części ekranu. Znajdziemy na nim informacje o godzinie, statusie połączenia z siecią oraz poziomie naładowania baterii. Niestety w przypadku najnowszych smartfonów z rodziny iPhone 12 ustalenia z jakiej sieci komórkowej aktualnie korzystamy będzie znacząco utrudnione.

iPhone 12

iPhone 12

Portal The Verge informował jako pierwszy o obecności nowej funkcji zezwalaj na więcej danych w 5G. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa będzie między innymi aktualizacja oprogramowania układowego bez konieczności łączenia się z siecią Wi-Fi.

Na pokładzie iPhone 12 znajdziemy także funkcję Smart Data Mode. Dba ona o płynne przełączanie się pomiędzy 4G LTE, a 5G w zależności od aktualnego zapotrzebowania. Dodatkowym bonusem jest wydłużenie żywotności baterii. Niestety istnieje również spory minus tego rozwiązania.

iPhone 12 po uruchomieniu trybu Smart Data Mode zawsze pokazywał będzie ikonkę 5G na pasku powiadomień. Oznacza to, że zamiast informowania o realnym połączeniu smartfon będzie pokazywał teoretyczne możliwości połączenia z siecią 5G ze względu na obecność modemu sieci 5G. Obok ikonki 5G pokazywany będzie zasięg z aktualnie połączonym nadajnikiem niezależnie od tego, czy wykorzystujemy sieć 3G, 4G LTE czy 5G.

Mamy nadzieje, że Apple w przyszłości rozwiąże ten problem za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania. Na szczęście użytkownicy starszych modeli iPhone'a nie będą mieli problemów z Smart Data Mode - tryb ten dostępny jest tylko na najnowszych modelach z rodziny iPhone 12.

Więcej informacji na temat iPhone 12 znajdziesz tutaj.

Źródło: ubergizmo.com