iPhone 12 szykuje się na emeryturę? Nic bardziej mylnego!

Zazwyczaj zbliżająca się premiera powoduje spadki sprzedaży schodzących modeli. Dlaczego w tym roku jest dokładnie na odwrót?

Zazwyczaj w czasie wakacji, które poprzedzają premierę nowych smartfonów od Apple, sprzedaż schodzącej generacji spada. W tym roku statystyki wyglądają zupełnie inaczej. Zbliżający się debiut iPhone'a 13 nie wpływa na razie na wyniki sprzedażowe zeszłorocznych modeli z rodziny iPhone 12. Czyżby konsumenci nie chcieli czekać na iPhone'a 13?

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro

Według najnowszych danych przekazanych przez JP Morgan sprzedaż smartfonów z rodziny iPhone 12 nie zwalnia i ma się bardzo dobrze, a wszystko dzieje się pomimo zbliżającej się premiery iPhone'a 13.

Zobacz również:

  • Apple chce walczyć z dziecięcą pornografią!
  • iPhone 12s/13 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [05.08.2021]
  • Zupełnie nowy Apple Store dostępny! Jakie nowości przewdziano?

Obecna generacja iPhone'a utrzymuje zakładane wyniki sprzedażowe pomimo zbliżającego się debiutu kolejnej generacji.

Analitycy JP Morgan, którzy przeprowadzali badanie na terenie Stanów Zjednoczonych przekazują, że klienci nie unikają zakupu iPhone'a 12 w związku z premierą iPhone'a 13.

Za taki stan rzeczy odpowiedzialne mogą być zeszłoroczne opóźnienia i spore problemy z dostępnością wybranych modeli z rodziny iPhone 12. Bardzo możliwe, że część konsumentów nie zamierza czekać w kolejce na swojego smartfona.

JP Morgan wyjaśnił również fenomen rewelacyjnej sprzedaży iPhone'a 12 Pro Max. Dotychczas największy iPhone był modelem dla entuzjastów. Wyniki sprzedażowe aktualnej generacji pokazują, że zdecydowało się na niego mnóstwo konsumentów. Analitycy uważają, że wszystko w związku z pandemią, która spowodowała, że większy ekran oraz nieco lepszy aparat stały się mile widzianymi elementami.

Na wyniki sprzedaży iPhone'a 12 Pro Max z pewnością miał wpływ problem z dostępnością mniejszego modelu - iPhone'a 12 Pro. Nie bez znaczenia jest też stosunkowo niewielka dopłata. Za dodatkowe 500 zł otrzymujemy ekran większy o 0,6 cala, pojemniejszą baterię oraz aparat z przesunięciem obiektywu.

Smartfony iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max zostaną wycofane ze sprzedaży we wrześniu 2021 roku - po premierze iPhone'a 13. Na rynku pozostaną tańsze modele iPhone 13 mini oraz iPhone 13.

Więcej informacji o iPhone 13 znajdziesz w naszym materiale zbiorczym.

Źródło: imore.com