iPhone 12 trafi do sprzedaży w dwóch fazach - na 5G jeszcze poczekamy

Dyrektor finansowy Apple oficjalnie potwierdził opóźnienie premiery iPhone 12 o kilka tygodni. Urządzenia trafią do sprzedaży w dwóch fazach.

Od ponad dwóch miesięcy mówi się o opóźnieniach w produkcji iPhone 12, które mają przełożyć się na przełożenie premiery urządzenia. Plotki zostały już oficjalnie potwierdzone przez firmę Qualcomm (dostawcę modemów) oraz samo Apple. Dyrektory finansowy Luca Maestri przekazał, że iPhone 12 pojawi się później. Jako główny powód podano problemy z łańcuchem dostaw.

iPhone X, który został wprowadzony na rynek później od iPhone 8/8 Plus
Źródło: macworld.com

iPhone X, który został wprowadzony na rynek później od iPhone 8/8 Plus

Źródło: macworld.com

Najnowsze plotki donoszą, że iPhone 12 zostanie wprowadzony do sprzedaży w dwóch niezależnych od siebie fazach. Stanie się tak już trzeci raz. Przypominamy, że wcześniej iPhone X i Xr trafiły do sprzedaży później, niż inne, zaprezentowane tego samego dnia smartfony.

Możliwe, że w tym roku Apple zdecyduje się na dwie prezentacje nowych modeli iPhone 12 - oddzielną dla wersji z 4G LTE oraz 5G.

Wszystkie cztery modele otrzymają ekran OLED o różnych przekątnych od zaledwie 5,4 cala do aż 6,7 cala.

Najnowszy raport DigiTimes zakłada, że w tym roku Apple zamierza stopniowo wprowadzać na rynek nowe modele iPhone'a. Początkowo na rynku mogą pojawić się 6,1 calowe modele, a później dołączą do nich 5,4 calowy iPhone 12 oraz 6,7 calowy iPhone 12 Pro Max.

Informacje pochodzą od dostawców płyt głównych, którzy rozpoczęli wysyłkę podzespołów niezbędnych do produkcji 6,1 calowych modeli iPhone 12. Szczytowy poziom produkcji zostanie osiągnięty w przeciągu najbliższych 2-4 tygodni.

Apple oficjalnie nie przedstawiło jeszcze daty premiery iPhone 12. Zaproszenia dla dziennikarzy wysyłane są zawsze z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdziesz w naszym artykule zbiorczym.

Sprawdź, ile aktualnie kosztuje iPhone 11.

Źródło: gadgets.ndtv.com