iPhone 12 - w końcu 6 GB RAM na pokładzie, ale tylko w modelach Pro

iPhone 12 będzie pierwszym smartfonem od Apple który zaoferuje 6 GB pamięci operacyjnej. Niestety bazowe modele iPhone 12 i 12 Max nadal zaoferują 4 GB RAM'u.

Apple znane jest z tego że nie chwali się dokładną specyfikacją techniczną swoich najnowszych produktów. W przypadku iPhone'ów na prezentacji trudno dowiedzieć się, ile gigabajtów pamięci operacyjnej zastosowano lub jaką pojemność ma akumulator. Informacje te przekazywane są zazwyczaj dopiero po dokładnym rozebraniu pierwszych egzemplarzy przez niezależne redakcje.

iPhone Xs - pierwszy iPhone z 4 GB RAM'u

iPhone Xs - pierwszy iPhone z 4 GB RAM'u

Prawda jest taka, że Apple nie chwali się dokładnymi danymi technicznymi, ponieważ konkurencja oferuje znacznie "mocniejsze" na papierze podzespoły. W praktyce okazuje się jednak, że optymalizacja oprogramowania powoduje, że iPhone pomimo zauważalnie gorszych podzespołów wyprzeda najnowsze smartfony z Androidem.

Obecnie wszystkie najnowsze smartfony z Cupertino posiadają maksymalnie 4 GB pamięci operacyjnej LPDDR4X. @L0vetodream udostępnił dziś nowe informacje na temat nadchodzących smartfonów Apple.

Gigant z Cupertino wyposaży najnowsze smartfony w 5 nm procesor Apple A14 zintegrowany z modemem sieci 5G. Okazuje się że inżynierowi przewidzieli także implementację większej ilości pamięci operacyjnej.

Najnowszy Tweet sugeruje, że iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max podobnie, jak najnowsze modele iPad'ów Pro zaoferują 6 GB pamięci operacyjnej. Bazowe modele iPhone'a 12 podobnie, jak smartfony z rodziny iPhone 11 zaoferują użytkownikom 4 GB pamięci operacyjnej.

Jest to bardzo prawdopodobne. Apple już w przeszłości stosowało różną ilość pamięci operacyjnej w poszczególnych modelach. iPhone 7 oraz 8 posiadały 2 GB RAM'u podczas, gdy droższe wersje Plus oferowały 3 GB pamięci operacyjnej.

Pierwszym smartfonem Apple wyposażonym w 4 GB pamięci operacyjnej był iPhone Xs, który zadebiutował na rynku we wrześniu 2018 roku. Teraz po dwóch latach Apple zwiększy ilość pamięci operacyjnej o dodatkowe 2 GB.

Sprawdź najświeższe informacje o iPhone 12.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11

Źródło: 9to5mac.com