iPhone 12 - wyciekają rozmiary i szczegóły na temat wyglądu obudowy

Najnowszy 6,7 calowy iPhone 12 może być cieńszy od iPhone'a 11 Pro Max.

Najnowsze informacje z raportu pozyskanego od dostawców podzespołów dostarczają nowych informacji na temat modeli iPhone'a na 2020 rok. W raporcie znaleziono informacje na temat wyglądu oraz wymiarów nowych urządzeń.

iPhone 12 - wyciekają rozmiary i szczegóły na temat wyglądu obudowy

Źródło: apple.com

Według Macotakara możliwe jest, że rodzina iPhone 12 zaoferuje taką samą konstrukcję obudowy, jak iPhone 11 ze zmienioną obudową aparatów. Jest to sprzeczne z informacjami podanymi wcześniej przez Ming-Chi Kuo. Twierdzi on, że iPhone 12 charakteryzował się będzie bardziej kanciastą obudową przypominającą tą z modeli iPhone 4 i iPhone 4s.

Raport, który pojawił się w sieci dziś rano potwierdza, że podstawowy iPhone 12 zaoferuje ekran o przekątnej 5,4 cala, a jego wielkość plasowała się będzie pomiędzy iPhone'm SE, a iPhone'm 8. Oznacza to, że fani kompaktowych urządzeń powinni być zadowoleni. Większy model z ekranem o przekątnej 6,1 cala będzie większy miał rozmiary podobne do iPhone'a 11 i iPhone'a 11 Pro Max. Największa 6,7 calowa odmiana będzie nieco dłuższa od iPhone 11 Pro Max.

Nowe modele iPhone'a mają być cieńsze od swoich poprzedników. Flagowy 6,7 calowy iPhone 12 ma mieć 7,4 mm grubości podczas, gdy iPhone 11 Pro Max ma 8,1 mm grubości. Raport donosi również, że największy iPhone 12 zaoferuje system kamer z większą obudową obiektywów, niż w modelach z mniejszymi ekranami

Dzisiejszy raport poza kilkoma niezgodnościami potwierdza doniesienia Ming-Chi Kuo, który twierdził, że 5,4 calowe oraz 6,1 calowe iPhone'y 12 wyposażone zostaną w podwójną kamerę. Kuo powiedział też, że większy z modeli może zaoferować potrójną kamerę z czujnikiem ToF podobnie, jak największy 6,7 calowy iPhone 12.

Zarówno Kuo, jak i Macotakara zgodnie stwierdzają, że w 2020 roku Apple skupi się na przeprojektowaniu obudowy. Obecny projekt stosowany jest od 2017 roku, kiedy na rynku pojawił się iPhone X. Wcześniejsze informacje donoszą, że powinniśmy oczekiwać również mniejszego wycięcia w ekranie, ale raczej nie można spodziewać się całkowitej eliminacji notch'a.

Podsumowując w tym roku możemy zobaczyć aż 5 modeli iPhone'a:

  • iPhone 9 z konstrukcją identyczną jak iPhone 8 z Touch ID i przycisk Home - marzec
  • 5,4-calowy telefon iPhone z wyświetlaczem OLED, tylna podwójna kamera - jesień
  • 6,1-calowy telefon iPhone z wyświetlaczem OLED, tylna podwójną kamerą - jesień
  • 6,1-calowy OLED, tylna potrójna kamera i ToF - jesień
  • 6,7-calowy OLED, tylna potrójna kamera i ToF - jesień

Źródło: 9to5mac.com