iPhone 12 z klejonym ekranem - Apple wyjaśnia, jak go wymienić

Apple wysłało nowe dokumenty techniczne dotyczące obsługi serwisowej najnowszych smartfonów z rodziny iPhone 12. Znajduje się w nich zmodyfikowana instrukcja wymiany uszkodzonego ekranu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Mac Rumors firma Apple dostarczyła już do Genius Bar oraz autoryzowanych punktów serwisowych instrukcję serwisową dla najnowszych modeli iPhone'a, które od dziś dostępne są w sprzedaży.

iPhone 12 Pro z wyświetlaczem Super Retina XDR

iPhone 12 Pro z wyświetlaczem Super Retina XDR

W dokumentach technicznych znajdziemy instrukcje wymiany uszkodzonego wyświetlacza. Okazuje się, że Apple zaleca podgrzanie urządzenia, aby ułatwić proces demontażu wyświetlacza.

Aby otworzyć iPhone'a 12 technicy serwisowy będą musili umieścić urządzenie na specjalnej tacce, a następnie umieścić ją w podgrzewaczu na dwie minuty, aby podgrzać i rozkleić wyświetlacz. Jest on łączony z obudową specjalnym klejem, który traci swoje właściwości w wysokiej temperaturze. Obecnie nie wiemy, jak podgrzanie obudowy wpłynie na baterię znajdującą się w urządzeniu.

Dopiero po przeprowadzeniu procesu podgrzania urządzenia do wysokiej temperatury możliwe jest usunięcie panelu przedniego z wykorzystaniem przyssawki.

Nie wiemy, dlaczego Apple nakazuje serwisantom podgrzewanie obudów iPhone'a 12 w celu usunięcia wyświetlacza. W poprzednich modelach, które również są wodoodporne nie jest to wymagane. Możliwe, że Apple zastosowało specjalny klei, aby zwiększyć stopień zabezpieczenia przed wodą. iPhone 12 posiada certyfikat IP68 i jest w stanie wytrzymać w wodzie na głębokości do 6 metrów przez 30 minut.

Portal iFixit rozebrał już iPhone'a 12. Specjaliści wyjaśniają, że podgrzewanie wyświetlacza nie jest elementem niezbędnym do jego demontażu. Mimo to podgrzanie panelu będzie wymagane przy każdej operacji w autoryzowanych serwisach.

Przypominamy, że cena wymiany wyświetlacza w najnowszych modelach wynosi 279 dolarów, co przekłada się na 1199 zł w naszym kraju. Za wymianę obudowy zapłacimy aż 449 dolarów, co podważa sens wykonywania tej operacji. Nowy iPhone 12 mini kosztuje bowiem od 649 dolarów wzwyż.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdziesz tutaj.

Źródło: macrumors.com