iPhone 12 z mniejszą baterią od iPhone'a 11, ale z szybszym ładowaniem

Liczyłeś, że nowy iPhone zaoferuje lepsze czasy pracy na baterii? Niestety musimy cię rozczarować. Pojemność baterii będzie zauważalnie mniejsza.

Apple od lat słynie z tego, że nie chwali się, jakie baterie znajdują się wewnątrz najnowszych modeli iPhone'a. Niestety przed wprowadzeniem smartfonów do sprzedaży gigant z Cupertino musi przekazać dane techniczne akumulatorów organom certyfikującym iPhone'a. Informacje te właśnie przedostały się do sieci i niestety, ale nie są zbyt optymistyczne.

iPhone 12
Źródło: phonearena.com

iPhone 12

Źródło: phonearena.com

Każdy z nowo nadchodzących modeli z rodziny iPhone 12 zostanie wyposażony w mniejszy od poprzednika akumulator. Na osłodę Apple zaoferuje nam wsparcie dla szybszego, ale nadal nie tak szybkiego, jak u konkurencji systemu ładowania.

Na początek zaczniemy od pozytywnych informacji. Apple zamierza wprowadzić na rynek nową 20 W ładowarkę dedykowaną dla najnowszych modeli iPhone'a. Droższe modele iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max dostarczane będą z nowym zasilaczem w zestawie. Osoby, które zdecydują się na tańsze modele będą mogły zakupić ją jako dedykowane akcesorium.

Mniej optymistyczną wiadomością jest wyciek danych technicznych akumulatorów, które zostaną zastosowane w najnowszych modelach smartfonów od Apple. MySmartPrice znalazł własnie w bazach organizacji certyfikacyjnej 3C dane techniczne dotyczące baterii dla iPhone'ów 12.

W jakie akumulatory zostaną wyposażone iPhone'y 12:

  • 5,4 calowy iPhone 12 2227 mAh
  • 6,1 calowy iPhone 12 Max 2775 mAh (iPhone 11 3110 mAh)
  • 6,1 calowy iPhone 12 Pro 2775 mAh (iPhone 11 Pro 3046 mAh)
  • 6,7 calowy iPhone 12 Pro Max 3687 mAh (iPhone 11 Pro Max 3969 mAh)

Jak widać w tabelce powyżej akumulatory nowych modeli iPhone'a będą o od 7 do 12% mniejsze od tych z iPhone'a 11.

Co ciekawe jeden z wyżej wymienionych akumulatorów został wykorzystany w trzech smartfonach o numerach modeli A2471, A2431 oraz A2466. Oznacza to, że Apple może wykorzystać jeden typ baterii w kilku smartfonach.

Bateria iPhone'a 12
Źródło: gsmarena.com

Bateria iPhone'a 12

Źródło: gsmarena.com

Niestety baterie są mniejsze, ale w rzeczywistości nie musi to oznaczać, że nowe smartfony zaoferują gorsze czasy pracy na baterii od swoich poprzedników. W tym miejscu warto przypomnieć, że iPhone 12 zostanie wyposażony w jeszcze bardziej energooszczędny, 5 nm procesor Apple A14. W praktyce iPhone 12 działać będzie z dala od ładowarki tyle samo, co iPhone 11.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami na temat iPhone'a 12.

Sprawdź, ile kosztuje obecnie iPhone 11.

Źródło: phonearena.com