iPhone 12 z nową funkcją! Apple odblokowało ją dopiero teraz

Premiera nowego akcesorium przyczyniła się do odblokowania nowej funkcji w smartfonach z rodziny iPhone 12.

Apple zaprezentowało nowe akcesorium dla smartfonów z rodziny iPhone 12. Mowa o akumulatorze MagSafe, który jest zewnętrznym powerbankiem korzystającym z magnetycznego połączenia.

iPhone 12 Pro/Pro Max z akumulatorem MagSafe
Źródło: Apple.com

iPhone 12 Pro/Pro Max z akumulatorem MagSafe

Źródło: Apple.com

MagSafe Battery Pack odblokowuje w smartfonach iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max nową funkcję, o której spekulowano od miesięcy. Mowa o kompatybilności z bezprzewodowym ładowaniem zwrotnym.

Zobacz również:

Jak działa nowe rozwiązanie. Po połączeniu iPhone'a 12 z akumulatorem MagSafe możemy normalnie korzystać z telefonu oraz zewnętrznej baterii. W momencie, gdy podłączymy iPhone'a 12 do ładowania rozpocznie się proces ładowania akumulatora w urządzeniu. W chwili, gdy wewnętrzna bateria zostanie naładowania, smartfon rozpocznie ładowanie akumulatora MagSafe z wykorzystaniem bezprzewodowego ładowania zwrotnego.

Plotki o bezprzewodowym ładowaniu zwrotnym w smartfonach Apple pojawiały się jeszcze w 2019 roku przed premierą iPhone'a 11.

Możliwość ładowania akumulatora MagSafe z wykorzystaniem smartfonów z rodziny iPhone 12 oznacza, że potrafią one również ładować słuchawki AirPods oraz AirPods Pro, ale z niewiadomych nam względów firma Apple nie udostępniła konsumentom takiej możliwości.

Apple deklaruje, że ładowanie zwrotne akumulatora MagSafe działa również podczas przewodowego połączenia z Apple CarPlay.

Źródło: macrumors.com