iPhone 12 z nową ładowarką bezprzewodową MagSafe

iPhone 12 zadebiutuje bez ładowarki dołączonej do zestawu. Apple zaoferuje nam ładowarkę bezprzewodową z magnetycznym złączem za dodatkową dopłatą.

iPhone od 2017 roku wspiera ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi, a Apple od dłuższego czasu próbuje wprowadzić od sprzedaży swoją pierwsza ładowarkę bezprzewodową. Po problemach z AirPower postawiono na zupełnie nowe rozwiazanie.

Ładowarka bezprzewodowa do iPhone 12
Źródło: MacRumors.com

Ładowarka bezprzewodowa do iPhone 12

Źródło: MacRumors.com

Według Macotakara Apple zaprezentuje dziś zupełnie nową ładowarkę bezprzewodową, która skorzysta z magnetycznego połączenia. Całość została zaprojektowana specjalnie dla najnowszych modeli iPhone'a 12.

Zobacz również:

Ładowarka o okrągłym kształcie ma być wyposażona w magnesy, które będą łączyć ładowarkę ze smartfonem. Oznacza to, że korzystanie z ładowania bezprzewodowego będzie możliwe nawet po podniesieniu urządzenia. Dodatkowo stałe połączenie realizowane za pośrednictwem magnesów pozwoli uniknąć problemów z błędnym umieszczeniem iPhone'a na ładowarce.

Ładowarka bezprzewodowa do iPhone 12
Źródło: MacRumors.com

Ładowarka bezprzewodowa do iPhone 12

Źródło: MacRumors.com

Idealne dopasowanie ładowarki bezprzewodowej do cewki umieszczonej w smartfonie pozwoli na zwiększenie wydajności ładowania przy jednoczesnym zmniejszeniu strat energetycznych.

Najnowsza ładowarka nie będzie kompatybilna z poprzednimi modelami iPhone'a oraz smartfonami innych producentów.

Akcesorium ma zostać zaprezentowane razem z iPhone 12 już dziś o godzinie 19:00 czasu lokalnego. Możliwe, że rozwiązanie otrzyma nazwę MagSafe Charger. W końcu ładowarka ma działać tak samo, jak złącza MagSafe oraz MagSafe 2 w starszych modelach MacBooków.

Przypominamy, że premiera iPhone 12 już dziś o 19:00. Sprawdź, jak oglądać wydarzenie na żywo. Nie zapomnij również o naszej relacji, która pojawi się wkrótce po oficjalnej prezentacji.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.

Źródło: macrumors.com