iPhone 12 z nowym autofocusem, peryskop dopiero w 2022 roku

Nowy model iPhone'a zaoferuje ulepszonego autofocusa, ale na coraz popularniejszy peryskop poczekamy jeszcze aż dwa lata.

Ming Chi-Kuo podzielił się właśnie najnowszymi informacjami na temat nadchodzącego iPhone'a 12. Analityk TK Securitiess udostępnił dziś nowy raport, który dotyczy planów Apple dla dostawców kamer do iPhone'a i iPad'a.

Aparat iPhone'a 11

Aparat iPhone'a 11

Kuo uważa, że Semco oraz Sunny Optical - najlepsi koreańscy oraz chińscy dostawcy obiektywów dołączą do grona firm produkujących podzespoły do iPhone'a.

Apple w dalszym ciągu zaopatruje w części u wielu dostawców w celu zwiększenia konkurencyjności, stabilizacji łańcucha dostaw oraz obniżenia kosztów produkcji.

Ming Chi-Kuo wierzy, ze nowi dostawcy będą w stanie dostarczać komponenty lepszej jakości, co pozytywnie wpłynie na możliwości fotograficzne następnych modeli iPhone'a.

iPhone 12 ma wykorzystywać nowy system autofocusa oparty na sprężynie z silnikiem cewki kulowej zaprojektowanym przez nowego dostawcę części - Semco.

Dodatkowo Kuo donosi, że w przyszłości kolejne modele iPhone'a zaoferują wbudowany peryskop, który znamy między innymi ze smartfonów Huawei'a. Pierwszy iPhone z peryskopem ma pojawić się dopiero za dwa lata.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdziesz w naszym artykule zbiorczym.

Nie chcesz czekać na nowego iPhone'a? Sprawdź, gdzie najtaniej kupisz iPhone'a 11.

Źródło: 9to5mac.com