iPhone 12 z obsługą Wi-Fi 802.11ay - szybszy AirDrop w drodze

Tegoroczne iPhone'y zaoferują nowy standard Wi-Fi, który pozytywnie wpłynie na wydajność AirDrop.

Kolejne plotki wskazują na to, ze iPhone 12 zaoferuje solidną ilość nowości i zmian względem swoich poprzedników. Najnowsza z nich głosi, że iPhone 12 zaoferuje obsługę nowego standardu Wi-Fi. Informacja ta została przekazana przez japoński blog Mac Otakara. Donosi on, że cała linia modelowa iPhone'a 12 otrzyma wsparcie dla nowego standardu 802.11ay, który pozwoli wprowadzić na rynek szybszą wersję AirDrop.

iPhone 12 z obsługą Wi-Fi 802.11ay - szybszy AirDrop w drodze

Źródło: apple.com

Stosunkowo nowy standard 802.11ay zastąpi niezbyt rozpowszechnione 802.11ad i pozwoli na zsumowanie nawet do 4 strumieni odbioru transmisji z wielu źródeł. W przeciwieństwie do Wi-Fi poprzednich generacji najnowszy standard wykorzystuje widmo 60Hz. Według MacRumors technologia ta zostanie wdrożona jeszcze w 2020 roku.

Najnowszy standard ma pomóc znacząco przyśpieszyć transfery podczas komunikacji krótkiego zasięgu. Co ciekawe dzięki 802.11ay możliwe będzie ładowanie tagów AirTag. Nie zabraknie również ulepszonego AirDrop oferującego szybszy transfer danych. Wszystko odbędzie się kosztem odległości, ale prawdopodobnie nadal możliwe będzie skorzystanie z AirDrop opartego na starszym i wolniejszym standardzie Wi-Fi ac.

Raport wspomina także, że Apple ma zamiar wprowadzić na rynek łącznie aż cztery modele iPhone'a. Do tej pory przez trzynaście lat Apple nigdy nie zdecydowało się na wprowadzenie więcej, niż trzech modeli w tym samym czasie. Najmniejszy iPhone z 2020 roku ma oferować mały wyświetlacz o przekątnej 5,4 cala. Największy model Pro Max posiadać będzie matrycę o przekątnej 6,7 cala tak, jak obecny iPhone 11 Pro Max.

Modele różnić się będą od siebie nie tylko wielkością i rodzajem zastosowanego ekranu, ale także ilością pamięci operacyjnej oraz konfiguracją aparatu głównego. Wspólnym mianownikiem będzie procesor Apple A14 oraz nowy moduł łączności z Wi-Fi 802.11ay na pokładzie.

Rodzina modeli iPhone 12 zadebiutuje na początku września 2020 roku. Więcej informacji o smartfonach dowiemy się po wprowadzeniu na rynek pierwszych wersji systemu iOS 14.

Źródło: wccftech.com