iPhone 12 zagrożony - premiera może zostać odroczona

Najnowszy raport donosi, że iPhone 12 może zadebiutować później, niż zakładano.

Od dłuższego czasu w sieci pojawiają się kolejne informacje dotyczące nadchodzących smartfonów z rodziny iPhone 12. Poznaliśmy już wstępne specyfikacje techniczne każdego z modeli oraz datę premiery. Niestety możliwe, że zostanie ona odroczona.

iPhone 12 zagrożony - premiera może zostać odroczona

Źródło: macworld.co.uk

Do tej pory wszystkie zaufane źródła informowały, że Apple jest przygotowane na opóźnienia wywołane pandemią koronawirusa i pomimo przeciwności losu wprowadzi do sprzedaży nowe modele iPhone'a we wrześniu. Niestety najnowszy raport informuje, że możliwe jest odroczenie premiery iPhone'a 12.

Zobacz również:

  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [AKTUALIZACJA]
  • iPhone 13 Pro niekompatybilny z oficjalnymi akcesoriami Apple
  • iPhone 12 - czy warto go kupić po premierze iPhone 13?

Analitycy Daniel Ives oraz Strecker Backe uważają, że Apple ma zaledwie 10-15 procentową szansę na wprowadzenie do sprzedaży iPhone'a 12 w okolicach października 2020 roku. Oczekują oni, że premiera iPhone'a 12 podobnie, jak iPhone'a SE 2/9 zostanie odroczona w czasie.

Powodem opóźnienia premiery iPhone'a 12 ma być przerwany łańcuch dostaw oraz problemy z produkcją w chińskich fabrykach. Wiemy już, że minie jeszcze sporo czasu, zanim wszystkie zakłady produkujące podzespoły dla Apple w pełni odzyskają swoje możliwości produkcyjne.

Projektowanie iPhone'a 12 zostanie ukończone w najbliższych dniach, ale Apple może mieć ogromny problem z wyprodukowaniem odpowiedniej liczby egzemplarzy. Należy pamiętać także, że w tym roku po raz pierwszy zaprezentowane zostaną aż cztery modele iPhone'a, które dostępne będą w wielu konfiguracjach pamięciowych oraz wersjach kolorystycznych co dodatkowo utrudnia proces produkcyjny.

Najnowsze analizy firmy Wedbush informują, że na wrześniową premierę nie mamy co liczyć, a Apple walczy obecnie, aby nowe modele iPhone'a pojawiły się przed świętami. Dodatkowo analitycy nie wykluczają, że jeżeli sytuacja na rynku nie ulegnie poprawie iPhone'a 12 możemy zobaczyć dopiero w 2021 roku.

Przypominamy, że iPhone 12 po raz pierwszy w historii sprzedawany będzie tylko i wyłączenie z ekranami OLED.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11 - najbardziej opłacalny smartfon od Apple.

Źródło: wccftech.com