iPhone 12s/13 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [09.06.2021]

iPhone 12 jest z nami dopiero od kilku miesięcy, a w sieci znajdziemy już sporo plotek na temat iPhone'a 12s/13. Zbieramy je w jednym miejscu i analizujemy, jak wyglądać będzie kolejny smartfon od Apple. Czym zaskoczy nas iPhone 12s/13, który pojawi się na rynku po wakacjach?

Spis treści

W 2020 roku Apple zaliczyło spore opóźnienie. Nowe smartfony z rodziny iPhone 12 zadebiutowały z co najmniej miesięcznym opóźnieniem. Dodatkowo przez długi okres czasu Apple borykało się z problemami z dostępnością. Od początku 2021 roku sytuacja jest już opanowana, a o iPhone 12 wiemy już wszystko.

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro

Co jakiś czas do sieci trafiają już plotki i pierwsze informacje na temat iPhone'a, który zadebiutuje w 2021 roku.

W tym materiale zbieramy wszystkie informacje o kolejnej generacji flagowych modeli iPhone'a.

Zastanawiasz się nad zakupem iPhone'a? Sprawdź, czym zaskoczy nas iPhone 12s/13.

iPhone 12s czy iPhone 13? Jaką nazwę otrzyma kolejna generacja flagowców od Apple?

Na samym początku zaczniemy od nazwy. Apple do 2016 roku stosowało znany wszystkim schemat wprowadzania na rynek swoich smartfonów. W latach parzystych pojawił się zupełnie nowy model wprowadzający zmiany wizualne oraz solidną aktualizację podzespołów, a w latach nieparzystych pojawiała się jego ulepszona wersja z literką s na końcu.

W skrócie oznaczało to, że zupełnie nowy model pojawiał się raz na dwa lata.

Od 2016 roku Apple wprowadza na rynek co roku nowe modele, ale czasami nadal zdarzają się aktualizację istniejących już konstrukcji. Mowa o iPhone X/Xs oraz Xr/11.

Z informacji, które trafiają do sieci możemy założyć, że Apple wprowadzi na rynek iPhone'a 13. Nowości jest zbyt wiele, aby gigant z Cupertino dodał literkę s do nazwy. Czy mamy rację? Tego dowiemy się dopiero podczas oficjalnej premiery.

iPhone 13 - na ile modeli możemy liczyć?

W chwili obecnej brakuje dokładnych danych, ale po przeanalizowaniu aktualnej sytuacji sprzedażowej iPhone'a można dojść do pewnych wniosków.

W pierwszej połowie 2021 roku Apple sprzedaje nastepujące modele iPhone'a:

 • iPhone 11 - 6,1 cala
 • iPhone SE 2020 - 4,7 cala
 • iPhone Xr - 6,1 cala
 • iPhone 12 mini - 5,4 cala OLED
 • iPhone 12 - 6,1 cala OLED
 • iPhone 12 Pro - 6,1 cala OLED
 • iPhone 12 Pro Max - 6,7 cala OLED

Jak widać Apple odchodzi od trendu budowy małych smartfonów. Dodatkowo z danych finansowych wiemy już, ze iPhone 12 mini nie jest zbytnio popularny. Gdy dodamy do tego plotki na temat większego iPhone'a SE, los iPhone'a 13 mini jest mocno niepewny.

iPhone 12 mini obok iPhone SE

iPhone 12 mini obok iPhone SE

Z pewnością na rynku pojawi się iPhone 13, iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max.

iPhone 13 - data premiery

Mówi się, że w 2021 roku Apple powróci do klasycznego cyklu wydawniczego. Oznacza to, że nowe modele iPhone'a pojawią się na rynku we wrześniu 2021 roku. Premiera odbędzie się zapewnię w pierwszym lub drugim tygodniu tego miesiąca, a smartfony trafią do pierwszych odbiorców przed końcem września.

iPhone 13 - cena

Ceny iPhone'a 13 są mocno uzależnione od ilości modeli, które pojawią się w sprzedaży. Jeżeli na rynku pojawi się iPhone 13 mini to ceny powinny kształtować się następująco:

 • iPhone 13 mini - od około 3600 zł
 • iPhone 13 - od około 4200 zł
 • iPhone 13 Pro - od około 5000 zł
 • iPhone 13 Pro Max - od około 5500 zł

Jeżeli Apple zaprzestanie produkcji iPhone'a 13 mini jego miejsce powinien zając klasyczny iPhone 13. Oznacza to, że cennik powinien wyglądać tak:

 • iPhone 13 - od około 3800 zł
 • iPhone 13 Pro - od około 4800 zł
 • iPhone 13 Pro Max - od około 5500 zł

Klasycznie już nie powinniśmy liczyć, że Apple zdecyduje się na obniżkę cen. W zamian za nią otrzymamy 128 GB wbudowanej pamięci masowej w bazowych konfiguracjach. Do wyboru będzie kilka wersji kolorystycznych (więcej dla modeli 13 mini i 13). W sprzedaży pojawi się także wersja z 1 TB wbudowanej pamięci masowej.

iPhone 13 - procesor

iPhone 13 z pewnością zaoferuje procesor Apple A15. Będzie to następca 5 nm procesora Apple A14 znanego z iPhone'a 12. Układ z pewnością zaoferuje wyższą o kilkanaście procent wydajność przy niższym zużyciu energii. Możliwe, że Apple A15 będzie pierwszym procesorem firmy Apple produkowanym w 3 nm procesie technologicznym. TSMC - firma produkująca układy dla Apple buduje już linię produkcyjną dostosowana do 3 nm procesu technologicznego.

Mówi się także, że procesor otrzyma 6 GB pamięci operacyjnej niezależnie od wybranego modelu iPhone'a. Możliwe, że topowe konfiguracje otrzymają 8 GB RAMu.

Z procesorem zintegrowany zostanie modem sieci 5G, który niezależnie od wersji telefonu oferować będzie kompatybilność z sieciami mmWave oraz Sub 6GHz. Obecnie europejskie modele iPhone'a 12 mają słabszy model obsługujący jedynie sieci Sub 6 GHz.

Process Apple A15 zaoferuje również wsparcie dla sieci bezprzewodowej w standardzie Wi-Fi 6E.

iPhone 13 - ekran

iPhone 13 podobnie, jak poprzednicy zaoferuje ekran OLED.

Ekran OLED iPhone'a 12

Ekran OLED iPhone'a 12

Mówi się, że Apple popracuje nad jego parametrami technicznymi, ale największą nowością ma być technologia ProMotion. Umożliwi ona dynamiczną zmianę częstotliwości odświeżania ekranu w zakresie od kilku do 120 Hz. Podobne rozwiązania stosowane są w smartfonach z Androidem od dwóch lat.

Możliwe, że ProMotion trafi jedynie do droższych modeli iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max.

Ekran iPhone'a 13 wykonany w technologii LTPO może zaoferować tryb Always-on znany z Androidowej konkurencji.

iPhone 13 ma zaoferować również nowy system Face ID trzeciej generacji, który zaoferuje mniejszy moduł pozwalający na zmniejszenie wycięcia w ekranie. Niestety na całkowitą rezygnację z notch'a nie powinniśmy liczyć.

Notch w iPhone 12 i 12 mini

Notch w iPhone 12 i 12 mini

iPhone 13 - powrót Touch ID

Od wybuchu pandemii koronawirusa coraz częściej mówi się o powrocie Touch ID. Niestety modele z rodziny iPhone 12 nie zaoferowały czytnika linii papilarnych. Ma się to zmienić wraz z premierą iPhone'a 13, który przywróci do łask Touch ID. Nowy sensor ma być umieszczony w ekranie OLED. Służyć będzie jako dodatkowe zabezpieczenie, które wspomoże Face ID. Rozpoznawanie twarzy nadal będzie domyślną metodą uwierzytelniania biometrycznego.

Touch ID w starszym modelu iPhone'a

Touch ID w starszym modelu iPhone'a

iPhone 13 - aparat

W tym roku spodziewamy się, że Apple zmodyfikuje aparat ultraszerokokątny. Nowe modele zaoferują obiektyw składający się z sześciu elementów, co poprawi jakość wykonywanych zdjęć i zmniejszy zniekształcenia.

LiDAR w iPhone 12 Pro

LiDAR w iPhone 12 Pro

Dodatkowo możliwe, że wszystkie modele otrzymają LiDAR, który dostępny jest obecnie w iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max.

Spodziewamy się także zmian w obiektywie szerokokątnym. Model Pro i Pro Max powinny otrzymać możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości 8K.

Zmieniony system Face ID zaoferuje ulepszoną kamerkę przednią, która być może otrzyma ulepszony tryb nocny.

iPhone 13 - porty

iPhone 12 zaoferował magnetyczne złącze do ładowania MagSafe. W sieci od miesięcy krążą plotki sugerujące, że Apple pozbędzie się gniazda do ładowania Lightning. Możliwe, że iPhone 13 zaoferuje jedynie złącze MagSafe, a synchronizacja z komputerem i innymi urządzeniami odbywać się będzie tylko i wyłącznie z wykorzystaniem połączenia bezprzewodowego.

Ładowarka MagSafe

Ładowarka MagSafe

iPhone 12 - bateria

iPhone od zawsze oferuje niewielkie akumulatory, ale dzięki świetnej optymalizacji oprogramowania czasy pracy na baterii są zadowalające.

Nadchodzące modele zaoferują podwójną baterię, która umożliwi szybsze ładowanie. Obecne modele naładujemy z wykorzystaniem 18 W ładowania przewodowego. Nowa konstrukcja baterii pozwoli na znacznie szybsze ładowanie.

iPhone 12

iPhone 12

iPhone 13 - oprogramowanie

iPhone 13 zadebiutuje z preinstalowanym systemem operacyjnym iOS 15. Więcej informacji na temat tego oprogramowania poznamy w czerwcu na konferencji WWDC. iOS 15 trafi jako aktualizacja do starszych modeli smartfonów od Apple.

iOS 14

iOS 14

Poniżej znajdziesz kolejne nowinki na temat iPhone'a 13. Pamiętaj, że materiał jest stale aktualizowany. Podczas aktualizacji zmienia się data w tytule, a w artykule pojawia się napis AKTUALIZACJA z datą aktualizacji. Pod takim nagłówkiem znajdziesz kolejne informacje o iPhone 13. Materiał będzie aktualizowany przez cały 2021 roku, aż do momentu wprowadzenia na rynek nowych modeli iPhone'a.

AKTUALIZACJA 8.02.2021

iPhone 13 bez notch'a w sieci. Niestety charakterystyczny element nie zniknie z wyświetlacza

W sieci możemy znaleźć niezwykle ciekawe wideo przedstawiające iPhone'a bez wycięcia w ekranie. Nagranie przedstawia lekko zmodyfikowanego iPhone'a 12 Pro, w którego obudowie zastosowano ekran bez notch'a.

Złoty iPhone 12 Pro z widocznym wycięciem w ekranie

Złoty iPhone 12 Pro z widocznym wycięciem w ekranie

Niestety w rzeczywistości jest to złoty iPhone 12 Pro przerobiony z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości.

Dominik Hofacker (@domhofdesign) umieścił na Twitterze 24 sekundowe nagranie przedstawiające nowego iPhone'a z ekranem bez wycięcia w górnej części.

Post został opisany jako "The notch-less iPhone". Autor potwierdza, że jest to nieprawdziwe nagranie stwierdzeniem "zwróć uwagę na odbicia, które sprawiają, że (iPhone) jest prawie nie do odróżnienia od prawdziwej rzeczy".

Na nagraniu widzimy, że z panelu frontowego pozbyto się wcięcia w ekranie. Zamiast niego otrzymujemy szerszy pasek powiadomień wyświetlający nazwę sieci. Zegarek podobnie, jak w starszych modelach z Touch ID znajduje się na środku - prawie centralnie pod głośnikiem do rozmów.

Niestety z aktualnie posiadanych informacji wynika, że iPhone 13 w dalszym ciągu posiadać będzie charakterystyczne wycięcie w ekranie. W związku z implementacją Face ID trzeciej generacji notch będzie nieco mniejszy, ale niż zniknie z panelu przedniego.

Więcej informacji o iPhone 13 bez wycięcia w ekranie znajdziesz tutaj.

AKTUALIZACJA 17.02.2021

iPhone 13 zaoferuje ekran Always-on-Display

Po wielu latach Apple zdecyduje się na implementację ekranu Always-on-Display w nadchodzących modelach iPhone'a. To spora zmiana ponieważ od czasu wprowadzenia na rynek pierwszej generacji iPhone'a w 2007 roku, Apple nie oferowało w swoich telefonach diody powiadomień ani ekranu AOD. Jedynym sposobem na sprawdzenie powiadomień było zerknięcie na ekran lub zakup zegarka Apple Watch.

Wizualizacja trybu Always-on w iPhone 13
Źródło: 9to5mac.com

Wizualizacja trybu Always-on w iPhone 13

Źródło: 9to5mac.com

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Maxa Weinbacha z XDA-Developers nowe modele iPhone'a zaoferują tryb Always-on-Display. System iOS na najnowszych modelach smartfonów pokazywać będzie godzinę, poziom naładowania baterii oraz powiadomienia na wyłączonym ekraniem. Przychodzące powiadomienia świecić się będą przez pewien okres czasu, a godzina i poziom naładowania baterii wyświetlane będą cały czas.

Tryb Always-on-Display do swojego działania wymagać będzie niegasnącego ekranu Retina, który znany jest już między innymi z zegarków Apple Watch Series 5/6. Całość współpracować będzie ze zmienną częstotliwością odświeżania. W trybie AOD ekran iPhone'a odświeżany będzie raz na sekundę.

Nowy tryb nie trafi do starszych modeli jako aktualizacja oprogramowania.

Więcej informacji o trybie AOD w iPhone 13 znajdziesz tutaj.

Apple nie zrezygnuje z produkcji modelu mini

Od początku roku największe portale technologiczne oraz firmy analityczne informują, że iPhone 12 mini okazał się strasznym niewypałem. Apple spełniło prośby swoich klientów, a ci finalnie zdecydowali się na większe modele iphone'a.

iPhone 12 mini z dodatkowymi akcesoriami
Źródło: techadvisor.co.uk

iPhone 12 mini z dodatkowymi akcesoriami

Źródło: techadvisor.co.uk

Wiemy już, że iPhone 12 mini odpowiada za zaledwie 5% sprzedaży wszystkich modeli z rodziny iPhone 12. Dodatkowo Apple zmniejszyło jego produkcję na rzecz najpopularniejszego iPhone'a 12 Pro. W sieci nie brakuje również plotek. które sugerują, że Apple całkowicie wycofa z rynku iPhone'a 12 mini.

Okazuje się jednak, że pomimo niskich wyników sprzedażowych Apple projektuje iPhone'a 13 mini.

Tegoroczny iPhone w wersji mini najprawdopodobniej produkowany będzie w dużo mniejszej ilości egzemplarzy. W dalszym ciągu będzie to klasyczny iPhone ze zmniejszonym ekranem. Takie rozwiazanie minimalizuje koszty projektowania oraz produkcji.

Więcej informacji o iPhone 13 mini znajdziesz tutaj.

Always-on-Display w iPhone 13 bez stałego wyświetlania powiadomień

Zgodnie z raportem SlashGear iPhone 13 otrzyma niegasnący wyświetlacz Retina. Niestety okazuje się, że ekran Always-On-Display na iPhone 13 wyglądać będzie inaczej, niż w smartfonach z Androidem.

Always On Display na Google Pixel 2 XL

Always On Display na Google Pixel 2 XL

Ekran OLED w spoczynku wyświetlać będzie bowiem jedynie godzinę i stan naładowania baterii. Apple zapomniało o najważniejszym elemencie całego systemu - wyświetlaniu powiadomień.

Tryb Always-On-Display zaoferuje taką opcję, ale będzie ona praktycznie bezużyteczna. Nadejście nowego powiadomienia sygnalizowane będzie przez krótki okres czasu na ekranie AOD, a później zostanie z niego usunięte. iPhone nie podświetli przy tym swojego ekranu. Oznacza to, że prawdopodobnie nie zauważymy nowego powiadomienia.

Więcej informacji o sposobie działania trybu Always-on-Display w iPhone 13 znajdziesz tutaj.

iPhone 13 - 120 Hz ekran Super Retina XDR ProMotion na pokładzie

Tegoroczne modele iPhone'a, otrzymają zupełnie nowe wyświetlacze.

Wyświetlacz iPhone'a 12

Wyświetlacz iPhone'a 12

Po latach plotek i oczekiwań do smartfonów Apple trafi technologia ProMotion. Oznacza to, że iPhone zaoferuje zwiększoną częstotliwość odświeżania ekranu.

Portal Patently Apple przekazał, że iPhone 13 powinien otrzymać 120 Hz ekran Super Retina XDR z ProMotion. Panel zostanie wyposażony w VRR - zmienną częstotliwość odświeżania ekranu. Technologia ta zadba o zużycie energii. W przypadku wyświetlania statycznych treści ekran pracować będzie w trybie 60 Hz.

Więcej informacji o ekranie Super Retina XDR drugiej generacji z ProMotion znajdziesz tutaj.

AKTUALIZACJA 01.02.2021

iPhone 13 - mniejszy notch na pokładzie

Wiemy nie od dziś, że modele iPhone'a na 2021 rok zaoferują nowe wyświetlacze o podwyższonej częstotliwości odświeżania. Obecność technologii ProMotion to niejedyna nowość. Obok 120 Hz odświeżania pojawi się także tryb Always-on, który w przypadku sprzętu od Apple jest prawdziwą nowością.

Całość uzupełni nowy, mniejszy notch zintegrowany z Face ID trzeciej generacji.

Face ID
Źródło: gizchina.com

Face ID

Źródło: gizchina.com

Z najnowszej dokumentacji technicznej pochodzącej z łańcucha dostaw wiemy, jak wyglądać będzie ekran iPhone'a 13 Pro oraz iPhone'a 13 Pro Max.

Zgodnie z posiadanymi przez nas informacjami Apple w dalszym ciągu stosować będzie wycięcie w ekranie. Możemy spodziewać się, że Face ID trzeciej generacji pozwoli na zmniejszenie wymiarów notch'a, ale z pewnością nie zniknie on całkowicie.

Pojawić się za to powinien czytnik linii papilarnych Touch ID. Zostanie on zintegrowany z wyświetlaczem Super Retina XDR. Na renderach nie znajdziemy portu Lightning. Do ładowania wykorzystane zostanie złącze magnetyczne MagSafe, które znamy już z iPhone'a 12.

Touch ID 
Źródło: gizchina.com

Touch ID

Źródło: gizchina.com

Więcej informacji o mniejszym notch'u w iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max znajdziesz tutaj.

iPhone 13 - nowy sposób przywracania systemu iOS

Apple zrezygnuje ze stosowania złącza Lightning w nowych modelach iPhone'a. Tegoroczne flagowce dostarczane będą z ładowarką MagSafe w zestawie, a ładowanie odbywać się będzie jedynie w sposób bezprzewodowy. iPhone 13 nie będzie w stanie przewodowo łączyć się z akcesoriami oraz komputerami. Oznacza to, że Apple musi zaprojektować nowy system przywracania systemu iOS do ustawień fabrycznych w przypadku awarii.

Złącze Lightning w iPhone 11 Pro
Źródło: macworld.co.uk

Złącze Lightning w iPhone 11 Pro

Źródło: macworld.co.uk

Ze względu na brak portów w modelach z rodziny iPhone 13, Apple projektuje nowe recovery, które nie będzie wymagać fizycznego połączenia z komputerem. Całość działać będzie podobnie, jak internetowe recovery w komputerach Mac. Rozwiazanie pozwoli na instalacje nowej wersji iOS z wykorzystaniem wbudowanego w telefon Wi-Fi.

Więcej informacji o nowym systemie recovery dla iPhone'a 13 znajdziesz tutaj.

AKTUALIZACJA 15.03.2021

iPhone 13 - pojemniejszą bateria zamiast złącza do ładowania

iPhone 13 ma być pierwszą generacją smartfonów Apple bez złącza do ładowania. Wcześniej sądziliśmy, że Apple porzuci autorski standard Lightning na rzecz popularnego USB Typu C. Teraz wiemy już, że najpodobniej iPhone 13 w ogóle nie otrzyma klasycznego złącza do ładowania i komunikacji z komputerem/akcesoriami.

Bateria w iPhone 12 
Żródło: ifixit.com

Bateria w iPhone 12

Żródło: ifixit.com

Ming Chi-Kuo przekazał, że nadchodzące modele iPhone'a zaoferują większe akumulatory od swoich bezpośrednich poprzedników.

iPhone 13 zaoferuje całkowicie przeprojektowane wnętrze. Niektóre elementy zostaną ze sobą połączone, co w połączeniu z brakiem złącza do ładowania pozwoliło wygospodarować nieco wolnej przestrzeni. Zostanie ona wykorzystana do implementacji pojemniejszych akumulatorów.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że nowe modele będą nieco cięższa od poprzedników. Oznacza to, że iPhone 13 powinien ważyć podobnie do iPhone'a 11 z 2019 roku.

AKTUALIZACJA 24.03.2021

iPhone 13 Pro/Pro Max z wyświetlaczem produkcji Samsunga

Apple poważnie podchodzi do sprawy wyświetlaczy w nadchodzących modelach iPhone'a. Gigant z Cupertino złożył spore zamówienie na panele OLED najwyższej klasy u Samsunga.

Zgodnie z najnowszymi informacjami iPhone 13 otrzyma ekran OLED z ProMotion. Po raz pierwszy w historii iPhone dostanie wyświetlacz z odświeżaniem o podwyższonej częstotliwości.

Wybór Samsunga jest prosty z kilku powodów. Najważniejszym z nich jest fakt, że Samsung posiada największe doświadczenie w produkcji paneli OLED. Nie bez znaczenia są również spore moce przerobowe fabryk koreańskiego giganta.

Według raportu portalu The Elec, Apple wykorzysta ekrany Samsunga. Będą to panele LTPO OLED. Wyświetlacze trafią do iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max.

Samsung przygotowuje specjalną linię produkcyjną przeznaczoną dla ekranów do iPhone'a 13. Miesięcznie koreańska firma produkować będzie co najmniej 70 tysięcy sztuk ekranów.

Apple prowadzi również rozmowy z LG i BOE. Firmy te dostarczają już wyświetlacze do aktualnie sprzedawanych smartfonów.

Panele od LG i BOE trafią do bazowych modeli iPhone 13 mini oraz iPhone 13. Smartfony te otrzymają panel Super Retina XDR z klasycznym, 60 Hz odświeżaniem.

Wszystkie modele powinny otrzymać funkcję Always-on-Display.

Always-on-Display na smartfonie z Androidem

Always-on-Display na smartfonie z Androidem

Więcej informacji o nowym wyświetlaczu znajdziesz tutaj.

Mniejszy notch potwierdzony - wyciekły zdjęcia paneli przednich!

Od 2017 roku czekamy na zmniejszenie wycięcia w ekranie nowych modeli iPhone'a. Zgodnie z najnowszymi plotkami nowe modele z rodziny iPhone 13 zaoferują mniejszego notch'a. Wszystko dzięki Face ID trzeciej generacji, które składa się z mniejszej ilości elementów.

Do sieci trafiły właśnie zdjęcia paneli przednich smartfonów z rodziny iPhone 13, które potwierdzają wcześniejsze plotki i pokazują, jak wygląda wycięcie w nadchodzących modelach.

Panele przednie iPhone'a 13

Panele przednie iPhone'a 13

Serwis iRepair z Grecji przekazał portalowi MacRumors zdjęcie paneli przednich iPhone'a 13 mini (5,4 cala), iPhone'a 13/13 Pro (6,1 cala) oraz iPhone'a 13 Pro Max (6,7 cala).

Każdy model posiada zauważalnie mniejsze wycięcie w ekranie. Na fotografii widać także, że głośnik do rozmów został umieszczony w ramce.

O mniejszym wycięciu w ekranie informował już analityk Ming Chi-Kuo. Niestety najnowsze plotki sugerują, że na Touch ID w ekranie będziemy musili poczekać co najmniej do 2023 roku.

AKTUALIZACJA 29.03.2021

iPhone 13 - ekran 120 Hz LTPO, ulepszony aparat i nowe wersje kolorystyczne/pamięciowe

Do premiery modeli z rodziny iPhone 13 jeszcze kilka miesięcy, a my posiadamy coraz dokładniejsze informacje na temat nadchodzących smartfonów firmy Apple.

Ostatnimi plotkami pochwalił się popularny youtuber EverythingApplePro. Przekazał on kilka informacji o iPhone 13 oraz lokalizatorze AirTags.

Wizualizacja wyglądu iPhone'a 13 Pro

Wizualizacja wyglądu iPhone'a 13 Pro

Według najnowszych wieści iPhone 13 zadebiutuje zgodnie z planem na samym początku jesieni. Oznacza to, że wrześniowa prezentacja jest bardzo prawdopodobna, a Apple powróci do tradycyjnego dla siebie cyklu wydawniczego.

EverythingApplePro potwierdził wcześniejsze przecieki. iPhone 13 zaoferuje mniejszego notcha, Face ID trzeciej generacji oraz czytnik linii papilarnych Touch ID w wyświetlaczu. Nowością będzie 120 Hz ekran ProMotion w modelach Pro/Pro Max oraz LiDAR w bazowych konfiguracjach iPhone 13/13 mini.

Max Weinbach dodał także, że topowe modele iPhone'a 13 Pro/Pro Max można będzie skonfigurować z 1 TB wbudowanej pamięci masowej. Obecnie najpojemniejsze modele oferują nośniki o pojemności 512 GB.

iPhone 13 wprowadzi również nowe wersje kolorystyczne. Mowa o innej opcji złotej. Powróci także czarny mat. Apple prawdopodobnie uporało się z problemami produkcyjnymi znanymi z iPhone'a 7 i zaoferuje matowo czarnego iPhone'a. Ten kolor zniknął z oferty w 2018 roku. Obecnie sprzedawane modele dostępne są w czarnych wersjach kolorystycznych, ale plecki są błyszczące.

Nie dziwi nas, że iPhone 13 wprowadzi ulepszony aparat. Apple ma popracować nad trybem portretowym oraz wykorzystaniu LiDARu.

AKTUALIZACJA 30.03.2021

Apple A15 - pierwsza partia już w maju

Apple wraz z TSMC przygotowują się do wprowadzenia do produkcji nowego procesora Apple A15. Nadchodzący układ będzie sercem smartfonów z rodziny iPhone 13. Z dotychczasowych informacji wiemy, że nadal będzie to układ produkowany w 5 nm procesie technologicznym.

Apple A15
Źródło: 9to5mac.com

Apple A15

Źródło: 9to5mac.com

Apple przez ostatni rok obserwowało produkcję Apple A14 i zmodyfikowało nieco projekt nowego układu. Procesor z zewnątrz zaoferuje takie same wymiary, ale dzięki modyfikacjom powinien być o kilka procent wydajniejszy od układu stosowanego w iPhone 12.

W chwili obecnej brakuje szczegółowych informacji na temat wzrostu wydajności procesora Apple A15 w stosunku do poprzednika.

Więcej informacji o procesorze Apple A15 znajdziesz tutaj.

iPhone 13 Pro Max - najdroższy model ponownie z lepszym aparatem

Fani mobilnej fotografii w tym roku również będą myśleli o dopłacie do największego i najdroższego modelu iPhone'a 13. Znany analityk Ming Chi-Kuo przekazał, że iPhone 13 Pro Max zaoferuje inny aparat główny, niż tańsze modele.

iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max

Topowy przedstawiciel rodziny iPhone 13 otrzyma aparat szerokokątny z przysłona f/1,5. Pozwoli ona na poprawę jakości zdjęć i nagrań wykonywanych w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Apple pracuje również nad ulepszeniem działania trybu portretowego.

Pozostałe modele - iPhone 13 mini, iPhone 13 oraz iPhone 13 Pro - otrzymają aparat z przysłona f/1,6.

Każdy model z rodziny iPhone 13 zaoferuje aparat główny składający się z siedmiu elementów. Zaawansowana konstrukcja obiektywu ułatwia przechwytywanie światła i zmniejsza ilość artefaktów.

Ming Chi-Kuo informuje, że Apple złożyło już zamówienie na nowe aparaty w firmie Sunny Optical. Pierwsza partia obiektywów wyjedzie z fabryki w drugim kwartale 2021 roku.

Więcej informacji o aparacie iPhone'a 13 Pro Max znajdziesz tutaj.

AKTUALIZACJA 08.04.2021

iPhone 13 Pro/Pro Max z niebrudzącą się obudową

Apple zamierza raz na zawsze rozprawić się z brudem gromadzącym się na obudowie iPhone'a. Droższe modele iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max otrzymają specjalną powłokę na wyświetlacz, która zminimalizuje ilość gromadzących się zabrudzeń oraz odcisków palców.

Ramka ze stali nierdzewnej w iPhone 12

Ramka ze stali nierdzewnej w iPhone 12

Inżynierowie Apple doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że smartfony są siedliskiem zarazków i wirusów.

Apple zamierza rozprawić się z brudem i zastosować specjalną powłokę, która zapobiegnie gromadzeniu się odcisków palców oraz brudu na smartfonach.

Max Weinbach z XDA-Developers przekazał najnowsze informacje o obudowie iPhone'a 13. Nowe modele zaoferują ramkę ze stali nierdzewnej pokrytą niebrudzącą się powłoką oraz matowe plecki.

Potwierdzono również informacje o 120 Hz ekranie Super Retina XDR ProMotion.

iPad Pro z ekranem ProMotion

iPad Pro z ekranem ProMotion

Więcej informacji o niebrudzącej się obudowie droższych modeli iPhone'a znajdziesz tutaj.

iPhone 13 z weryfikacją dwuskładnikową

iPhone 13 oprócz Face ID zaoferuje również czytnik linii papilarnych Touch ID zintegrowany z wyświetlaczem Super Retina XDR.

Face ID

Face ID

Okazuje się, że Apple chce jeszcze bardziej zadbać o prywatność swoich użytkowników i zaoferuje im możliwość skorzystania z weryfikacji dwuskładnikowej podczas odblokowywania urządzenia.

System operacyjny iOS 15, który pojawi się w czerwcu 2021 roku otrzyma nowy system umożliwiający weryfikację dwuskładnikową w celu odblokowania telefonu.

Użytkownicy iPhone'a 13 w trosce o swoje bezpieczeństwo będą w stanie uruchomić weryfikację dwuskładnikową (2FA), która do odblokowania wymagać będzie nie tylko skanu twarzy, ale również odcisków linii papilarnych.

Podstawowym systemem zabezpieczenia biometryczne nadal pozostanie Face ID. Czytnik linii papilarnych będzie drugim, dodatkowym sposobem na odblokowanie urządzenia. Przyda się w momencie, gdy mamy założoną maskę, a nie posiadamy zegarka Apple Watch.

Więcej informacji o weryfikacji dwuskładnikowej znajdziesz tutaj.

AKTUALIZACJA 12.04.2021

Dowiedzieliśmy się kilku nowych informacji na temat ekranów, które trafią do iPhone'a 13. Modele Pro i Pro Max otrzymają 120 Hz panele wyprodukowane przez LG Display oraz Samsunga. Dowiedzieliśmy się przy okazji jak będzie wyglądać zużycie energii. Smartfony z nowymi wyświetlaczami będą o 15-20% wydajniejsze energetycznie od swoich odpowiedników z rodziny iPhone 12.

Ekran w iPhone X

Ekran w iPhone X

Większą wydajność energetyczną Apple uzyska poprzez zastosowanie nowego procesora Apple A15, który wyprodukowany zostanie w udoskonalonym 5 nm procesie technologicznym.

Bazowe modele - iPhone 13 mini oraz iPhone 13 nadal wykorzystywać będą 60 Hz wyświetlacze Super Retina XDR.

Więcej informacji o nowym ekranie znajdziesz tutaj.

AKTUALIZACJA 14.04.2021

iPhone 13 ostatnią rodziną smartfonów z modelem mini

W zeszłym roku firma Apple wprowadziła do sprzedaży małego iPhone'a. Model mini otrzymał ekran o przekątnej 5,4 cala. Poza mniejszymi wymiarami oraz akumulatorem parametry techniczne są identyczne jak w przypadku większego iPhone'a 12.

iPhone 12 mini obok iPhone SE 2020

iPhone 12 mini obok iPhone SE 2020

Szybko okazało się, że po chwilowym entuzjazmie iPhone 12 mini nie sprzedaje się tak dobrze, jak planowano. Finalnie Apple postanowiło ograniczyć produkcję.

Ming Chi-Kuo przekazał dziś informacje o smartfonach Apple, które trafią na rynek w 2022 roku. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że iPhone 13 zadebiutuje w wersji mini. Będzie to ostatni smartfon firmy Apple z mniejszym ekranem. W 2022 roku na rynku pojawią się iPhone'y z wyświetlaczem o przekątnej 6,1 lub 6,7 cala.

iPhone 13 zadebiutuje w czterech wersjach - iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro.

Mówi się, że iPhone 13 mini będzie ostatnim modelem iPhone'a z ekranem o przekątnej poniżej 6 cali. W przyszył roku Apple zamierza zaprezentować zupełnie nowego iPhone'a SE. Będzie to duży smartfon z kadłubkiem zapożyczonym z iPhone'a 11. Oznacza to, że przez jakiś czas iPhone 13 mini będzie najmniejszym smartfonem w portfolio.

AKTUALIZACJA 19.04.2021

iPhone 13 Pro Max z jeszcze większą obudową obiektywów

Flagowe modele iPhone'a od 2019 roku posiadają kwadratową obudowę obiektywów. Tyczy się to linii iPhone 11 oraz iPhone 12. Okazuje się, że iPhone 13 zaoferuje jeszcze większą obudowę obiektywów.

iPhone 12 Pro Max obok makiety iPhone 13 Pro Max

iPhone 12 Pro Max obok makiety iPhone 13 Pro Max

Apple nie spoczywa na laurach i zamierza w dalszym ciągu powiększać obudowę aparatu w swoich największych smartfonach.

iPhone 13 Pro Max zaoferuje największą w historii smartfonów Apple obudowę obiektywów.

Na kanale EverythingApplePro na YouTube znajdziemy makiety 3D nadchodzących modeli, które oparto na ostatnich przeciekach w sprawie kolejnej generacji iPhone'a.

Z filmiku dowiadujemy się, że nowy model będzie o 0,26 mm grubszy od aktualnie sprzedawanego iPhone'a 12 Pro Max.

W zamian za większą obudowę obiektywów otrzymamy mniejsze wycięcie w ekranie. Wszytko dzięki Face ID trzeciej generacji.

Smartfony z rodziny iPhone 13 poza zwiększoną grubością zaoferują identyczne wymiary obudowy. Apple przeniesie umiejscowienie przycisków do regulacji głośności. Znajdą się one bliżej górnej krawędzi.

Więcej informacji o obudowie obiektywów iPhone'a 13 Pro Max znajdziesz tutaj.

iPhone 13 mini z mniejszym wycięciem i 5,4 calowym ekranem

iPhone 13 mini będzie ostatnim małym smartfonem od Apple.

Rendery iPhone 13 mini

Rendery iPhone 13 mini

Kompaktowy model przyciąga wzrok dwoma zmianami. Na pleckach znajdziemy kwadratowa obudowę aparatu z dwoma obiektywami. W tegorocznym modelu zostaną one umieszczone na skos, a nie pod sobą.

Apple zmodyfikowało wygląd obudowy obiektywów oraz przesunęło nieco przyciski głośności. Oznacza to, że pokrowce z modelu iPhone 12 mini nie będą pasować.

iPhone 13 mini będzie ostatnim modele o zmniejszonych wymiarach. W 2022 roku Apple nie zdecyduje się na prezentacje modelu mini.

Więcej informacji o iPhone 13 mini znajdziesz tutaj.

AKTUALIZACJA 05.05.2021

iPhone 13 - europejskie modele w końcu z pełnoprawnym modemem sieci 5G

Nie jest tajemnicą, że europejskie modele iPhone'a 12 posiadają wolniejszy modem sieci 5G, który nie wspiera technologii mmWave stosowanej między innymi w Stanach Zjednoczonych.

Amerykański egzemplarz iPhone 12 Pro z dodatkową anteną umieszczoną w ramce

Amerykański egzemplarz iPhone 12 Pro z dodatkową anteną umieszczoną w ramce

Apple po kilku miesiącach zdało sobie sprawę, że cięcie kosztów o kilka dolarów nie ma sensu. iPhone 13 globalnie otrzyma modem sieci 5G z wsparciem dla technologii mmWave oraz Sub 6 GHz. Oznacza to, że smartfony dostaną dodatkową antenę, która widoczna będzie na jednym z boków ramki.

Informację o obecności nowego modemu sieci 5G w standardzie mmWave i Sub-6Ghz przekazał znany analityk Ming Chi-Kuo.

Apple wykorzysta modem Qualcomm X60, który pozwoli osiągnąć większe transfery danych w porównaniu do modemu X55 z iPhone 12.

iPhone 13 może być ostatnim smartfonem od Apple wyposażonym w modem firmy trzeciej. Gigant z Cupertino wykupił część Intela zajmującą się modemami sieci komórkowej i opracowuje własne produkty.

Więcej informacji o nowym modemie 5G iPhone'a 13 znajdziesz tutaj.

iPhone 13 Pro Max - mniejszy notch = większy aparat

Do sieci trafiły filmiki z pełnowymiarową atrapą iPhone'a 13 Pro Max. Kanał Unbox Therapy na YouTube pokusił się o porównanie nadchodzącego flagowca z aktualnym modelem. Jego wyniki są dosyć ciekawe.

iPhone 12 Pro Max i iPhone 13 Pro Max

iPhone 12 Pro Max i iPhone 13 Pro Max

iPhone 13 Pro Max otrzyma ulepszony aparat. Przysłona obiektywu ultraszerokokątnego ma wynosić f/1,8. W aktualnie sprzedanym iPhone 12 Pro Max mamy aparat ultrawide z przysłona f/2,4.

Zmiana aparatów spowodowała, że obudowa obiektywów jest jeszcze większą. Na zdjęciach widoczna jest wyraźna różnica pomiędzy wyspą z aparatami iPhone'a 12 Pro Max, a iPhone'a 13 Pro Max.

Atrapa iPhone'a 13 Pro Max wskazuje, że nadchodzący model będzie podobnych wymiarów, co poprzednik. Nie oznacza to jednak, że skorzystamy z takich samych akcesoriów.

Nowy model otrzyma znacznie mniejsze wycięcie w ekranie. Głośnik zostanie przeniesiony z notcha na górną ramkę, a elementy kamery TrueDepth są bliżej siebie.

Notch w iPhone 13 Pro Max (z lewej) oraz iPhone 12 Pro Max (z prawej)

Notch w iPhone 13 Pro Max (z lewej) oraz iPhone 12 Pro Max (z prawej)

Pozostałe elementy takie jak przyciski, port na kartę SIM czy gniazdo do ładowania pozostały na swoich miejscach. Nie zmieniło się również logo Apple znajdujące się na środku plecków.

Więcej informacji o wyglądzie iPhone 13 Pro Max znajdziesz tutaj.

AKTUALIZACJA 12.05.2021

iPhone 13 - większe wymiary zewnętrzne i grubość

Nie od dziś wiemy już, że smartfony z rodziny iPhone 13 zaoferują jeszcze większą wyspę z aparatami. Element ten rośnie nieustannie od prezentacji iPhone'a 11 jesienią 2019 roku. Najnowsze informacje potwierdzają, że w smartfonach z serii iPhone 13 urośnie nie tylko aparat. Urządzenia mają być grubsze od swoich poprzedników.

iPhone 13

iPhone 13

Dlaczego wbrew logice nowe modele będą bardziej masywne od sprzedawanych obecnie smartfonów iPhone 12 z 2020 roku? Wszystko ze względu na zupełnie nowe obiektywy, które potrzebują więcej miejsca w obudowie.

Portal MacRumors przekazał dane techniczne dotyczące nadchodzących modeli. Wynika z nich, że iPhone 13 oraz iPhone 13 Pro otrzymają obudowę o grubości 7,57 mm. Oznacza to, że będą o 0,17 mm grubsze od poprzedników.

Razem z obiektywami wzrosną również wymiary zewnętrzne obudowy obiektywów. Będzie ona o kilka mm większa.

iPhone 13

iPhone 13

Portal MacRumors przekazał, że informacje pochodzą z wiarygodnego źródła.

Więcej informacji o wyspach z aparatami i wymiarach zewnętrznych znajdziesz tutaj.

AKTUALIZACJA 18.05.2021

iPhone 13 - na jakie nowości liczą posiadacze starszych modeli?

Użytkownicy aktualnie sprzedawanych modeli iPhone'a zostali zapytani o swoje oczekiwania w stosunku do nadchodzącego iPhone'a 13. Na jaką funkcję czekają najbardziej?

Ankieta została przeprowadzona przez portal SellCell.com. Wynika z niej, że w dobie pandemii COIVD-19 posiadacze smartfonów Apple z systemem skanowania twarzy Face ID liczą na powrót tradycyjnego rozwiązania jakim jest czytnik linii papilarnych Touch ID.

Przypominamy, że z najdroższych modeli iPhone'a, Touch ID zostało usunięte w 2017 roku. Od 2018 roku Apple prezentuje nowe modele z Face ID. Wyjątkiem jest tu najtańszy iPhone SE 2020.

Aktualnie sprzedawane modele iPhone'a posiadają system skanowania twarzy, który nie działa w momencie, gdy nosimy maskę. Rozwiazanie to obecnie utrudnia korzystanie z telefonu i przypomina użytkownikom iPhone'a czasy, gdy smartfony te nie posiadały zabezpieczeń biometrycznych. Każdorazowa próba odblokowania urządzenia w momencie noszenia maski kończy się prośbą o podanie kodu PIN.

iPhone 5s - pierwszy smartfon z Touch ID

iPhone 5s - pierwszy smartfon z Touch ID

W badaniu przeprowadzonym na próbie 3040 użytkowników iPhone'a, aż 21% z nich oczekuje powrotu Touch ID. Na drugim miejscu jest ekran o podwyższonej częstotliwości odświeżania, a stawkę zamyka mniejsze wycięcie w ekranie.

Co ciekawe tylko 1% badanych chciałoby zobaczyć w tym roku składnego iPhone'a z elastycznym ekranem.

Czy Touch ID powróci do iPhone'a 13? Tego dowiemy się już jesienią. Jest to prawdopodobne, ale pamiętajmy, że również iPhone 12 miał zadebiutować na rynku z Touch ID w ekranie.

AKTUALIZACJA 28.05.2021

iPhone 13 - ruszyła masowa produkcja procesora Apple A15

Nadchodzące smartfony od Apple otrzymają układ Apple A15. Tajwański producent układów scalonych - TSMC - będący jednocześnie głównym dostawcom chipów do smartfonów firmy Apple, rozpoczął właśnie produkcje najnowszego układu Apple A15.

Apple w tym roku woli dmuchać na zimne i zamawia podzespoły z dużym wyprzedzeniem. Wszystko po to, aby zapobiec ewentualnemu przesunięciu premiery nowych smartfonów. Przypominamy, że w zeszłym roku na iPhone'a 12 czekaliśmy o ponad miesiąc dłużej.

Najnowszy układ powstawać będzie w tym samym 5 nm procesie technologicznym. Oznacza to, że TSMC nie musi zbytnio przygotowywać się do jego produkcji.

Apple A15

Apple A15

Nowy procesor zapewni większą wydajność i mniejsze zużycie energii. Obecnie nie znamy jego specyfikacji technicznej.

Więcej informacji o procesorze Apple A15 znajdziesz tutaj.

Apple największym odbiorcom ekranów AMOLED do smartfonów

Firma Apple wkrótce przegoni Samsunga i stanie się największym nabywcom ekranów AMOELD do smartfonów.

Według najnowszych doniesień portalu DigiTimes, Apple intensywnie przygotowuje się do premiery nowych smartfonów z rodziny iPhone 13. Firma złożyła spore zamówienie na ekrany AMOLED. Dzięki ostatnimi kontraktowi przedsiębiorstwo stanie się największym odbiorcom matryc AMOLED dla smartfonów.

Według badań firmy analitycznej Omedia, Apple w całym 2021 roku kupi 169 milionów ekranów AMOLED. W zeszłym roku zamówiono 114,5 miliona sztuk ekranów AMOLED.

Większe zapotrzebowanie na ekrany AMOLED wynika z prezentacji nowych smartfonów iPhone 13. Dodatkowo Apple dalej sprzedawać będzie iPhone 12. Smartfony te nadal pozostaną w ofercie. Jednocześnie Apple usunie z niej iPhone'a Xr, który korzysta z wyświetlacza IPS LCD.

Największym dostawcom ekranów AMOLED dla Apple będzie Samsung. Koreańczycy wyprodukują ponad 110 milionów egzemplarzy. Na drugim miejscu LG z 50 milionami wyświetlaczy oraz BOE z 9 milionami sztuk.

Więcej informacji o zamówieniu na ekrany AMOELD znajdziesz tutaj.

iPhone 13 - stabilizacja obrazu sensor-shift w każdym modelu

Wszystkie modele z rodziny iPhone 13 otrzymają optyczną stabilizację obrazu z przesunięciem, która obecnie dostępna jest jedynie w modelu iPhone 12 Pro Max.

Sensor-shift

Sensor-shift

Skąd o tym wiemy? Aby zaspokoić potrzeb na nowe systemy stabilizacji obrazu producenci zwiększają produkcję o 30-40%.

Sensor-shift - stabilizacja optyczna z możliwością przesunięcia całego sensora poprawia stabilizację obrazu i zapewnia lepszą jakość zdjęć mimalizując przy tym ryzyko przypadkowego poruszenia i rozmycia fotografii. Jest to rozwiazanie znane od lat z lustrzanek.

Więcej informacji o nowym systemie stabilizacji obrazu znajdziesz tutaj.

AKTUALIZACJA 07.06.2021

iPhone 13 - szybsze 5G może podnieść cenę detaliczną

Nie od dziś wiemy, że Apple wycofa się z pomysłu produkcji iPhone'a 13 w dwóch wersjach. Obecnie modele iPhone 12 z USA posiadają modem 5G kompatybilny z sieciami mmWave oraz Sub-6GHz. Egzemplarze z Europy oraz reszty świata obsługują jedynie 5G w technologii Sub-6GHz.

Najnowsze plotki potwierdzają, że iPhone 13 w każdej wersji niezależnie od rynku otrzyma modem sieci 5G ze wsparciem dla Sub-6GHz oraz mmWave. Niestety zastosowanie wydajniejszego modemu sieci 5G może negatywnie wpłynąć na finalną cenę urządzeń. Oznacza to, że iPhone 13 może być droższy od iPhone'a 12.

iPhone 13 - każdy model z pojemniejszym akumulatorem na pokładzie

Tegoroczne modele iPhone'a otrzymają pojemniejsze akumulatory, ale nie powinniśmy liczyć na lepsze czasy pracy na baterii.

Dzięki najnowszemu przeciekowi z Chin poznaliśmy właśnie pojemności akumulatorów w poszczególnych modelach z rodziny iPhone 13. Smartfony nadal zaoferują baterie mniejsze od Androidowej konkurencji, ale ogniwa będą o kilka-kilkanaście procent pojemniejsze od swoich odpowiedników zastosowanych w modelach z rodziny iPhone 12.

Bateria w iPhone 12/12 Pro
Źródło: appleinsider.com

Bateria w iPhone 12/12 Pro

Źródło: appleinsider.com

iPhone 13 mini otrzyma ogniwo o pojemności 2406 mAh, iPhone 13/13 Pro o pojemności 3095 mAh, iPhone 13 Pro Max o pojemności 4352 mAh.

Zeszłoroczne modele posiadają akumulatory o pojemności 2227 mAh (iPhone 12 mini), 2815 mAh (iPhone 12 i iPhone 12 Pro) oraz 3687 mAh (iPhone 12 Pro Max).

Oznacza to, że największy model iPhone 13 Pro Max otrzyma akumulator o pojemności większej o aż 18%. W przypadku mniejszych modeli mowa o wzrostach o odpowiednio 10% oraz 8%.

Apple zastosowało większe baterie, aby utrzymać takie same czasy pracy z włączoną funkcją Always-On, która ma być jedną z największych nowości modeli z rodziny iPhone 13. Oznacza to, że nie powinnismy liczyć na dłuższy czas pracy z dala od ładowarki.

AKTUALIZACJA 09.06.2021

iPhone 13 - nowa, pomarańczowa wersja kolorystyczna

Apple po raz kolejny zamierza odświeżyć gamę kolorów najnowszej generacji iPhone'a. Na jaki kolor możemy liczyć w tym roku?

Gigant z Cupertino znany jest z produkcji tańszych wersji iPhone'a w wielu wariantach kolorystycznych. W taki oto sposób iPhone'a Xr kupimy w kolorze białym, czarnym, niebieskim, koralowym, żółtym oraz (PRODUCT)RED. Nieco nowszy iPhone 11 dostępny jest w wersji z białą, czarną, zieloną, żółtą, fioletową lub czerwona obudową.

Aktualna generacja - iPhone 12 - sprzedana jest w kolorze białym, czarnym, niebieskim, zielonym, (PRODUCT)RED oraz fioletowym (dołączył do gamy wiosną 2020 roku).

Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi przez Iana Zelbo, iPhone 13 oraz iPhone 13 mini mogą być sprzedawane w nowej - pomarańczowej wersji kolorystycznej.

Do sieci trafiły już rendery ukazujące pomarańczowego iPhone'a 13. Trzeba przyznać, że kolor wygląda bardzo oryginalnie i ciekawie.

Możliwe, że pomarańczowa obudowa trafi również do modeli iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max. Jeżeli tak się stanie, z pewnością będzie to nieco ciemniejszy odcień.

Więcej informacji o nowej wersji kolorystycznej iPhone'a 13 znajdziesz tutaj.

Nie chcesz czekać na iPhone 13? Sprawdź, ile kosztują aktualne modele.

Aktualizacja: 09 czerwca 2021 09:14
Aktualizacja: 07 czerwca 2021 08:25
Aktualizacja: 28 maja 2021 15:37
Aktualizacja: 18 maja 2021 08:46
Aktualizacja: 12 maja 2021 15:54
Aktualizacja: 05 maja 2021 14:20
Aktualizacja: 19 kwietnia 2021 09:19
Aktualizacja: 14 kwietnia 2021 14:56
Aktualizacja: 12 kwietnia 2021 08:02
Aktualizacja: 08 kwietnia 2021 08:10
Aktualizacja: 31 marca 2021 09:17
Aktualizacja: 29 marca 2021 10:39
Aktualizacja: 24 marca 2021 08:04
Aktualizacja: 15 marca 2021 11:16
Aktualizacja: 15 marca 2021 11:16
Aktualizacja: 01 marca 2021 12:10
Aktualizacja: 17 lutego 2021 09:17
Aktualizacja: 08 lutego 2021 16:24