iPhone 13 - Powrót Touch ID i mniejszy Notch to dopiero początek

Nowy rok sprzyja plotkom o nadchodzącym modelu iPhone'a. Tegoroczny flagowiec od Apple w końcu nadrobi braki względem konkurencji. Mowa o 120 Hz wyświetlaczu oraz zmniejszeniu notcha.

iPhone 12 zadebiutował na rynku dopiero niespełna trzy miesiące temu, a wybrane konfiguracje pojawiły się jeszcze później. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby pomyśleć już o modelach iPhone'a na 2021 rok. Jakich nowości możemy spodziewać się w przeciągu kilku najbliższych miesięcy?

iPhone 12 Pro Max
Źródło: macworld.com

iPhone 12 Pro Max

Źródło: macworld.com

Obecna generacja iPhone'a jako pierwsza w historii zaoferowała modem sieci 5G. Apple wróciło także do klasycznego, kanciastego designu oraz zaimplementowało ekran OLED w każdej konfiguracji. Fani kompaktowych smartfonów mogą zamawiać model Mini z ekranem o przekątnej zaledwie 5,4 cala.

Zobacz również:

Wszystko wskazuje na to, że w 2021 roku nadal nie powinniśmy liczyć na rewolucję. Apple testuje co prawda składane modele iPhone'a z elastycznym ekranem, ale rodzina iPhone 13 składać się będzie jedynie z klasycznych smartfonów z płaskim frontem.

Portal Apple Bizz opublikował właśnie swoje przewidywania co do iPhone'a 13. Zapoznałem się z nimi i w większości mogę się z nimi zgodzić.

Już iPhone 12 miał zaoferować ekran OLED z ProMotion - zwiększoną do 120 Hz częstotliwością odświeżania. Finalnie iPhone 12 otrzymał panel OLED w każdej konfiguracji, ale nawet najdroższy model 12 Pro Max oferuje jedynie 60 Hz odświeżanie.

iPhone 13 powinien zaoferować wyświetlacz OLED wykonany w technologii LTPO ze wsparciem dla ProMotion.

Nowością będzie przeprojektowany system True Depth odpowiedzialny za działanie Face ID. Zmniejszenie modułu pozwoli na minimalizacje wycięcia w ekranie. Pierwszej zmiany notch'a doczekamy się po czterech latach od prezentacji iPhone'a X - pierwszego smartfona z Face ID.

Tańsze modele z 2021 roku powinny otrzymać LiDAR który obecnie dostępny jest w modelach 12 Pro oraz 12 Pro Max.

Apple Bizz potwierdza wcześniejsze plotki - iPhone 13 z modemem z obslugą sieci mmWave trafi do większej ilości krajów. Obecnie iPhone 12 sprzedawany jest w Europie w wersji z modemem Sub 6 GHz. Smartfony z rodziny iPhone 13 zaoferują także Wi-Fi 6E oraz nowy obiektyw ultraszerokokątny.

Możliwe że Apple powróci do stosowania Touch ID w ekranie. Plotkuje się już o tym od wielu miesięcy.

Źródło: twitter.com