iPhone 13 Pro Max - mniejszy notch, większy aparat. Kupisz?

Równowaga musiała zostać zachowana. iPhone 13 Pro Max otrzyma ekran z mniejszym wycięciem, ale w pakiecie dostaniemy jeszcze wiekszą obudowę obiektywów.

Do sieci trafiły kolejne informacje na temat nadchodzących smartfonów od Apple. Topowy przedstawiciel linii iPhone 13 - model iPhone 13 Pro Max po raz kolejny otrzyma najlepszy aparat. Również w tym roku ulepszone matryce oznaczają powiększoną obudowę obiektywów.

iPhone 12 Pro Max i iPhone 13 Pro Max

iPhone 12 Pro Max i iPhone 13 Pro Max

Informacje o nadchodzących modelach zostały przekazane przez kanał Unbox Therapy na kanale na YouTube. Na filmiku zauważymy dobrze odwzorowaną atrapę iPhone'a 13 Pro Max. Nie jest to działające urządzenie, ale pozwala zapoznać się z wyglądem nadchodzącego flagowca.

Atrapy budowane są w celu dostarczenia ich do producentów akcesoriów na pewien okres czasu przed premierą. Wszystko ze względu na konieczność zaprojektowania nowych peryferiów, które dostępne będą od razu po premierze smartfonów.

Tego typu makiety często trafiają do sieci i pozwalają zapoznać się z wyglądem nadchodzących urządzeń.

Atrapa iPhone'a 13 Pro Max wskazuje, że nadchodzący model będzie podobnych wymiarów, co poprzednik. Nie oznacza to jednak, że skorzystamy z takich samych akcesoriów.

Nowy model otrzyma znacznie mniejsze wycięcie w ekranie. Głośnik zostanie przeniesiony z notcha na górną ramkę, a elementy kamery TrueDepth są bliżej siebie.

Notch w iPhone 13 Pro Max (z lewej) oraz iPhone 12 Pro Max (z prawej)

Notch w iPhone 13 Pro Max (z lewej) oraz iPhone 12 Pro Max (z prawej)

Z tyłu widoczna jest jeszcze większa obudowa obiektywów. Skrywa się w niej nowy aparat ultraszerokokątny z przysłona f/1,8. Obecne modele oferują przysłonę f/2,4. Apple zwiększy także rozmiar pikseli w nowych aparatach. Zmiany te mają poprawić jakość fotografii w słabych warunkach oświetleniowych.

Pozostałe elementy takie jak przyciski, port na kartę SIM czy gniazdo do ładowania pozostały na swoich miejscach. Nie zmieniło się również logo Apple znajdujące się na środku plecków.

Więcej informacji o iPhone 13 znajdziesz tutaj.

Źródło: phonearena.com