iPhone 13 Pro - na tą zmianę czekamy od 2019 roku!

Apple w końcu nadrobi stratę względem Androidowej konkurencji. Tegoroczne modele iPhone'a w wersji Pro w końcu zaoferują 120 Hz wyświetlacze Super Retina XDR wykonane w technologii LTPO. Jakie jeszcze nowości przewiduje Apple?

Do sieci trafiły kolejne informacje na temat iPhone'a 13. Najnowsze wiadomości pochodzą z dokumentacji wewnętrznej oraz łańcucha dostaw i dotyczą droższych modeli iPhone'a 13 Pro i 13 Pro Max.

iPhone Xr

iPhone Xr

Całość uzupełniają rendery prasowe na których zobaczymy najnowsze elementy specyfikacji technicznej.

Zobacz również:

Niestety widać na nich charakterystycznego notch'a. Zgodnie z posiadanymi przez nas informacjami Apple w dalszym ciągu stosować będzie wycięcie w ekranie. Możemy spodziewać się, że Face ID trzeciej generacji pozwoli na zmniejszenie wymiarów notch'a, ale z pewnością nie zniknie on całkowicie.

Face ID
Źródło: gizchina.com

Face ID

Źródło: gizchina.com

Pojawić się za to powinien czytnik linii papilarnych Touch ID. Zostanie on zintegrowany z wyświetlaczem Super Retina XDR. Na renderach nie znajdziemy portu Lightning. Do ładowania wykorzystane zostanie złącze magnetyczne MagSafe, które znamy już z iPhone'a 12.

Touch ID 
Źródło: gizchina.com

Touch ID

Źródło: gizchina.com

iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro otrzymają ulepszony ekran Super Retina XDR ze wsparciem dla ProMotion. Ekran odświeżać będzie treść z częstotliwością od 1 Hz do 120 Hz. Panel otrzyma także wsparcie dla trybu Always-on, który dotychczas nie był dostępny w smartfonach od Apple.

Ekran
Źródło: gizchina.com

Ekran

Źródło: gizchina.com

Nowe modele otrzymają procesor Apple A15 ze zintegrowanym modemem sieci 5G. Całość pracować będzie pod kontrolą iOS 15.

Więcej informacji o iPhone 13 znajdziesz tutaj.

Źródło: gizchina.com