iPhone 13 Pro niekompatybilny z oficjalnymi akcesoriami Apple

Mało, że na wybrane konfiguracje trzeba czekać 5 tygodni, iPhone 13 Pro jest niekompatybilny z oficjalnymi akcesoriami Apple!

Wraz z zeszłorocznymi smartfonami z rodziny iPhone 12, Apple reaktywowało złącze MagSafe, które otrzymało nowe funkcje. Od teraz magnetyczny port służy do ładowania smartfonów oraz przyczepiania do nich akcesoriów - uchwytu do auta, portfela lub przenośnego powerbanka.

MagSafe Duo
Źródło: apple.com

MagSafe Duo

Źródło: apple.com

Razem z MagSafe wprowadzono na rynek ładowarkę MagSafe Duo, która potrafi ładować jednocześnie iPhone'a 12 oraz zegarki z rodziny Apple Watch.

Zobacz również:

Właśnie okazało się, że akcesorium to nie jest w pełni kompatybilne z najnowszymi smartfonami iPhone 13 pomimo obecności portu MagSafe w tegorocznych modelach.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Ła Manzana Mordida, iPhone 13 Pro w połączeniu z oryginalnym pokrowcem produkowanym przez Apple nie pasuje do ładowarki MagSafe Duo. Ze względu na większe wycięcie w ekranie telefon nie jest w stanie leżeć płasko na powierzchni ładującej. Jego górna połowa niezależnie od ułożenia pozostaje lekko uniesiona.

Informacje postanowił zweryfikować MKBHD, którzy wrzucił do sieci krótki filmik. Potwierdza on, że ze względu na gigantyczną wyspę z aparatami iPhone 13 Pro lekko odstaje od ładowarki. Na szczęście telefon nadal ładuje się z wykorzystaniem akcesorium. W chwili obecnej nie wiemy czy odstawanie od powierzchni ładowarki wpływa na jej wydajność.

Apple pracuje aktualnie nad drugą generacją ładowarki MagSafe Duo, która ma być w pełni kompatybilna z najnowszymi telefonami oraz zegarkami.

AKTUALIZACJA godzina 14:15

Do sieci spływa coraz więcej raportów od użytkowników, którzy odebrali dziś zamówione w przedsprzedaży smartfony z rodziny iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max. Potwierdzają oni, że w związku z ponownym powiększeniem wystającej wysepki z aparatami smartfony nie są w pełni kompatybilne z ładowarką MagSafe Duo. Z pewnością jest to wpadka jakościowa ze strony Apple. Firma prawdopodobnie zapomniała sprawdzić kompatybilność nowych modeli z wszystkimi akcesoriami posiadającymi złącze MagSafe lub celowo przemilczała ten fakt. W końcu niedługo pojawi się MagSafe Duo drugiej generacji dla zegarków Apple Watch Series 7.

Apple na swojej stronie deklaruje, że ładowarka MagSafe Duo jest w pełni kompatybilna zarówno z najnowszymi smartfonami iPhone 13 jak i nadchodzącymi zegarkami z rodziny Apple Watch Series 7.

MagSafe Duo - lista kompatybilnych urządzeń

MagSafe Duo - lista kompatybilnych urządzeń

W aktualnej sytuacji warto wstrzymać się z zakupem MagSafe Duo w przypadku, gdy planujemy zakup iPhone'a 13 Pro/Pro Max. Jeżeli mamy już ładowarkę, ponieważ nabyliśmy ją z poprzednim urządzeniem musimy pogodzić się z niepełną kompatybilnością. Telefon będzie lekko odstawać od podstawy MagSafe Duo.

Aktualizacja: 24 września 2021 14:11