iPhone 13 Pro - wiemy dlaczego model 128 GB nie ma ProRes 4K

Wydaje Ci się, że Apple celowo ograniczyło funkcjonalność najtańszych wersji iPhone 13 Pro i Pro Max? To nie do końca prawda.

Apple zszokowało nas informacją o braku kompatybilności z nagrywaniem wideo ProRes w 4K w bazowych konfiguracjach pamięciowych iPhone'a 13 Pro i iPhone 13 Pro Max.

iPhone 13 Pro
Źródło: apple.com

iPhone 13 Pro

Źródło: apple.com

Topowe modele iPhone'a nadal oferują w podstawie 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Tak skonfigurowane smartfony iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max są w stanie nagrywać wideo w ProRes z rozdzielczością FullHD.

Zobacz również:

Dowiedzieliśmy się właśnie, że minuta nagrania ProRes 4K zarejestrowanego przez iPhone'a 13 Pro/Pro Max zajmuje aż 6 GB!. Oznacza to, że w przypadku skonfigurowanego iPhone'a 13 Pro 128 GB bez żadnych dodatkowych plików bylibyśmy nagrać zaledwie 18 minut takiego materiału. W modelu 256 GB możemy przechować około 40 minut wideo ProRes 4K. Topowy model 1 TB ma miejsce na nieco ponad 2,5 godziny nagrania.

Oznacza to, że jeżeli chcesz nagrywać sporo materiałów w ProRes 4K warto wybrać co najmniej 512 GB wariant iPhone'a 13 Pro/Pro Max.

Aktualnie iPhone 13 nie może jeszcze nagrywać wideo w formacie ProRes. Funkcja ta pojawi się wraz z kolejnymi aktualizacjami systemu operacyjnego iOS 15 jesienią tego roku.