iPhone 13 bez złącza do ładowania, ale za to z większą baterią

Najnowsze plotki sugerują, że iPhone 13 w zamian za brak złącza do ładowania zaoferuje znacznie pojemniejsze akumulatory. Jak wyglądać będą czasy pracy na baterii?

iPhone nigdy nie posiadał pojemnych akumulatorów. Pod tym względem smartfony od Apple znacząco odstają od konkurencji. Gigant z Cupertino stosuje własne podzespoły i oprogramowanie, dzięki czemu może pozwolić sobie na stosowanie mniejszych baterii. W praktyce pojemność nie przekłada się na gorsze czasy pracy. Flagowe modele z rodziny iPhone 12 działają prawie tak samo długo, jak androidowa konkurencja.

iPhone 12 i iPhone 12 Pro
Źródło: macwelt.de

iPhone 12 i iPhone 12 Pro

Źródło: macwelt.de

Najnowsze informacje przekazane przez znanego analityka - Ming Chi-Kuo sugerują, że nadchodzące modele zaoferują większe baterie od swoich poprzedników. To dobra wiadomość, ponieważ implementacja modemu sieci 5G w iPhone 12 negatywnie wpłynęła na czasy pracy na baterii.

Zgodnie z wcześniejszym raportem portalu MacRumors, iPhone 13 otrzyma całkowicie przeprojektowane wnętrze. Dzięki oszczędności w projektowaniu wielu komponentów oraz integracji niektórych z nich, inżynierowie uzyskali nieco więcej wolnego miejsca w obudowie. Jak łatwo się domyślić zostanie ono przeznaczone na większy akumulator.

Obecnie najmniejszy model iPhone'a 12 - iPhone 12 mini ma akumulator o pojemności 2227 mAh, a największy - iPhone 12 Pro Max akumulator o pojemności 3678 mAh. Androidowa konkurencja oferuje akumulatory o pojemności od 4000 do 6000 mAh.

Ming Chi-Kuo przekazał również, że nowsze modele będą nieco cięższe od swoich poprzedników. iPhone 12 jest znacznie lżejszy od poprzednika, więc powracamy do smartfonów ważących około 200 g w podstawowych wersjach.

Więcej informacji o iPhone 13 znajdziesz tutaj.

Źródło: tomsguide.com