iPhone 13 i brak nowości? Klienci mają inne zdanie

Po premierze iPhone'a 13 wydawać się mogło, że nowe modele nie zachwycą konsumentów. Tymczasem iPhone 13 pobił już rekord sprzedażowy iPhone'a 12.

Apple drugi raz z rzędu zdecydowało się na subtelną aktualizację iPhone'a. Zamiast nowej konstrukcji otrzymaliśmy sprawdzony smartfon z kilkoma ulepszeniami. Najnowsze informacje wskazują, że strategia firmy Apple ma sens. Smartfony z rodziny iPhone 13 pobiły rekord przedsprzedażowy zeszłorocznego iPhone'a 12.

iPhone 13 Pro
Źródło: apple.com

iPhone 13 Pro

Źródło: apple.com

W tydzień po premierze smartfonów i czterech dniach od uruchomienia przedsprzedaży wiemy już, że iPhone 13 sprzedaje się rewelacyjnie. Wybrane konfiguracje zostały wyprzedane, a czas realizacji zamówień sięga już połowy października.

Zobacz również:

Do sieci trafiła pierwsza analiza ekspertów dotycząca prognoz sprzedażowych iPhone'a 13. Są oni zgodni - nowe modele sprzedają się rewelacyjnie i raczej nie zmieni się to na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Ming Chi-Kuo przekazał, że już w chwili obecnej smartfony z rodziny iPhone 13 pobiły rekord przedsprzedaży ustanowiony przez zeszłoroczne modele z serii iPhone 12.

Kuo nie poinformował o dokładnych statystykach sprzedaży z podziałem na poszczególne modele, ale patrząc na dostępność egzemplarzy łatwo zauważyć, że również w tym roku najlepiej sprzedaje się iPhone 13 Pro oraz jego większy brat - iPhone 13 Pro Max.

Jak widać w przypadku firmy Apple nawet nieznaczna aktualizacja pozwala bić rekordy sprzedażowe. W przyszłym roku firma powinna sprzedać jeszcze więcej urządzeń. Wszystko ze względu na przewidywaną premierę rewolucyjnego iPhone'a 14 z kilkoma kluczowymi zmianami.