iPhone 13 - każdy model z pojemniejszym akumulatorem!

Nadchodzące modele iPhone'a zaoferują akumulatory o zwiększonej pojemności. Czy oznacza to lepsze czasy pracy na baterii? Na jaką pojemność możemy liczyć?

Nieuchronnie zbliżamy się do wakacji i konferencji deweloperskiej WWDC 2021. Poznamy na niej system iOS 15, który z pewnością zdradzi nam kilka ciekawostek o nadchodzących smartfonach do Apple. Zanim nastąpi jednak otwarcie corocznej konferencji dla deweloperów Apple, pozyskaliśmy kolejne szczegóły dotyczące iPhone'a 13. Tym razem mowa o pojemności akumulatorów w poszczególnych modelach.

Porównanie wielkości iPhone 5, iPhone 12 mini oraz iPhone SE 2020

Porównanie wielkości iPhone 5, iPhone 12 mini oraz iPhone SE 2020

Nie od dziś wiadomo, że Apple stosuje niewielkie (w porównaniu do konkurencji) ogniwa, ale dzięki rewelacyjnej optymalizacji oraz dostosowaniu oprogramowania do sprzętu, czasy pracy są zadowalające.

Z roku na rok pojemność akumulatorów w kolejnych modelach iPhone'a rośnie. Nie inaczej będzie z serii iPhone 13.

Dzięki najnowszemu przeciekowi z Chin poznaliśmy właśnie pojemności akumulatorów w poszczególnych modelach z rodziny iPhone 13.

iPhone 13 mini otrzyma ogniwo o pojemności 2406 mAh, iPhone 13/13 Pro o pojemności 3095 mAh, iPhone 13 Pro Max o pojemności 4352 mAh.

Zeszłoroczne modele posiadają akumulatory o pojemności 2227 mAh (iPhone 12 mini), 2815 mAh (iPhone 12 i iPhone 12 Pro) oraz 3687 mAh (iPhone 12 Pro Max).

Oznacza to, że największy model iPhone 13 Pro Max otrzyma akumulator o pojemności większej o aż 18%. W przypadku mniejszych modeli mowa o wzrostach o odpowiednio 10% oraz 8%.

Myślisz, że większe baterie przełożą się na lepsze czasy pracy na baterii? Niestety jesteś w błędzie. Apple zastosowało większe baterie, aby utrzymać takie same czasy pracy z włączoną funkcją Always-On, która ma być jedną z największych nowości modeli z rodziny iPhone 13.

Więcej informacji o tegorocznych smartfonach od Apple znajdziesz w naszym materiale zbiorczym.

Źródło: gsmarena.com