iPhone 13 mini jednak pojawi się na rynku. Co ze sprzedażą 12 mini?

iPhone 12 okazał się niewypałem. Apple myśli o jego wycofaniu ze sprzedaży, a jednocześnie projektuje iPhone'a 13 mini. Jak wyglądać będzie przyszłość miniaturowych smartfonów giganta z Cupertino?

W październiku 2020 roku Apple spełniło prośby swoich klientów i zaprezentowało iPhone'a 12 mini. Ten miniaturowy smartfon z ekranem o przekątnej 5,4 cala miał stać się hitem sprzedażowym. W praktyce stało się dokładnie na odwrót. Apple wyprodukowało ogromne ilości iPhone'a 12 mini, a kupujący dużo chętniej wybierali iPhone'a 12 Pro, który nadal jest towarem mocno deficytowym (sprawdź, gdzie kupić).

iPhone 12 mini z dodatkowymi akcesoriami
Źródło: techadvisor.co.uk

iPhone 12 mini z dodatkowymi akcesoriami

Źródło: techadvisor.co.uk

W lutym 2021 roku dowiedzieliśmy się, że Apple radykalnie zmniejszyło produkcję iPhone'a 12 mini na rzecz iPhone'a 12 Pro. Dodatkowo w internecie znaleźć można wpisy sugerujące, że Apple całkowicie wycofa ze sprzedaży iPhone'a 12 mini i smartfon ten nie otrzyma następcy.

Zobacz również:

Najnowsze informacje sugerują, że pomimo rozczarowującej sprzedaży iPhone'a 12 mini, Apple przygotowuje nowy model z niewielkim wyświetlaczem.

Jon Prosser przekazał, że Apple pracuje nad kolejną generacją miniaturowego iPhone'a, która zadebiutuje na rynku we wrześniu 2021 roku.

Apple w chwili obecnej sprzedaje dwa kompaktowe modele iPhone'a. Mowa o tanim modelu SE, który zadebiutował na początku 2020 roku oraz droższym 12 mini.

Według plotek Apple zamierza zaprezentować iPhone'a SE Plus, który będzie znacznie większy od iPhone'a SE. Smartfon wykorzysta obudowę oraz ekran o przekątnej 6,1 cala z iPhone'a Xr/11.

Po premierze iPhone'a SE Plus model SE może zniknąć z rynku, a jego miejsce zajmie iPhone 12 mini oraz iPhone 13 mini.

Z ostatnich danych sprzedażowych wiemy, że iPhone 12 mini odpowiada za zaledwie 5% całej sprzedaży smartfonów z rodziny iPhone 12.

Więcej informacji o nadchodzącym iPhone 13 znajdziesz tutaj.

Źródło: Gizmochina.com