iPhone 13 mini ma aparat jakości iPhone'a 12 Pro Max!

DxO Mark przetestowało najnowsze smartfony Apple. Okazuje się, że tegoroczny iPhone 13 mini ma aparat jakości porównywalnej do zeszłorocznego iPhone'a 12 Pro Max.

Na prezentacji iPhone'a 13, Apple chwaliło się zupełnie nowymi aparatami. Chociaż ich specyfikacja techniczna jest podobna, gigant z Cupertino obiecywał zupełnie nową jakość mobilnej fotografii. Pierwsze testy recenzentów potwierdziły, że aparat w nowych modelach faktycznie jest krokiem naprzód.

iPhone 13 Pro podczas nagrywania filmu
Źródło: apple.com

iPhone 13 Pro podczas nagrywania filmu

Źródło: apple.com

Potwierdza to również DxO Mark, które przetestowało tegoroczne flagowce Apple. Tegoroczny bazowy model - iPhone 13 mini - posiada sensor ze stabilizacją przesunięcia oraz większym rozmiarem pikseli. Nowości te były do tej pory zarezerwowane jedynie dla iPhone'a 12 Pro Max.

Zobacz również:

  • Oppo chce dołączyć do gigantów! Zrobi to co Google, Apple i Samsung?
  • iPhone SE 3 rozczaruje! Nie do tego przyzwyczaiło nas Apple
  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!

W praktyce aparat główny iPhone'a 13 mini jest tak samo dobry jak sensor wykorzystany w iPhone 12 Pro Max. Oczywiście w bazowym modelu z tego roku nie wykorzystamy 2,5 krotnego przybliżenia optycznego.

iPhone 13 mini otrzymał 130 punktów. Duża w tym zasługa procesora Apple A15 Bionic, który otrzymał ulepszone dekodowanie wideo.

DxO Mark - wynik iPhone 13 mini
Źródło: dxomark.com

DxO Mark - wynik iPhone 13 mini

Źródło: dxomark.com

Tegoroczne modele są chwalone za dobrą ekspozycję, spójne odwzorowanie kolorów oraz dokładnego autofocusa. Na pokładzie nie ma teleobiektywu, co wpływa nieco na ocenę ogólną zaniżając jej wynik.

iPhone 13 mini lepiej radzi sobie również z nagrywaniem wideo. Urządzenie otrzymało 119 punktów - o 6 więcej, niż iPhone 12 Pro Max.

iPhone 13 Pro otrzymał ogólną ocenę 137 punktów. Oznacza to, że plasuje się na czwartym miejscu w klasyfikacji globalnej. Smartfon jest za Huawei P50 Pro, Xiaomi Mi 11 Ultra oraz Huawei Mate 40 Pro+.

DxO Mark - wynik iPhone 13 Pro
Źródło: dxomark.com

DxO Mark - wynik iPhone 13 Pro

Źródło: dxomark.com

Jakość fotografii jest porównywalna do iPhone'a 12 Pro Max, ale nie zabrakło kilku istotnych zmian. Pojawił się nowy teleobiektyw z 3x zoomem optycznym oraz lepsze odwzorowanie kolorów i kontrastu w trudnych warunkach oświetleniowych.