iPhone 13 otrzyma ekran LTPO ze zmienną częstotliwością odświeżania

Matrycy o podwyższonej częstotliwości taktowania zabrakło w tegorocznych modelach iPhone'a. Plotki wskazują, że w przyszłym roku iPhone 13 otrzyma zupełnie nowy wyświetlacz LTPO ze zmienną częstotliwością odświeżania.

Apple w pogoni za konkurencją porzuca powoli wykorzystywanie matryc typu IPS LCD. Od tego roku wszystkie nowe modele iPhone'a posiadają wyświetlacze typu OLED. Niestety Apple w dalszym ciągu nie zdecydowało się na implementacje matryc o podwyższonej częstotliwości odświeżania. Ma się to zmienić dopiero we wrześniu 2021 roku - podczas premiery iPhone 13.

Wyświetlacz Super Retina XDR w iPhone 12

Wyświetlacz Super Retina XDR w iPhone 12

Portal The Elec donosi, że w co najmniej dwóch z przyszłorocznych modeli iPhone'a zobaczymy nowe wyświetlacze LTPO o obniżonym zużyciu energii.

Zobacz również:

Matryce tego typu są już wykorzystywane w zegarkach Apple Watch od ponad roku. Technologia ta pomaga zminimalizować zużycie energii.

Ross Young wierzy, że dzięki implementacji LTPO w iPhone, Apple będzie mogło pozwolić sobie na zaoferowanie ProMotion - zwiększonej częstotliwości taktowania. Panel ProMotion w połączeniu z LTPO ma być niemalże tak energooszczędny, jak 60 Hz matryce iPhone'a 12.

Dodatkowo ProMotion stale analizuje wyświetlane elementy i jest w stanie płynnie regulować płynność odświeżania w zakresie 1 Hz do 120 Hz. Oznacza to, że podczas wykonywania mniej zaawansowanych czynności, jak wysyłanie wiadomości ekran może odświeżać zawartość z mniejszą częstotliwością, aby zaoszczędzić energię.

Podobne rozwiązanie znajdziemy w najnowszych flagowcach z rodziny Galaxy Note 20 (zapoznaj się z naszą recenzją) oraz Galaxy Z Fold 2.

Najnowsze plotki donoszą, że w 2021 roku wyświetlacze LTPO otrzymają droższe modele iPhone'a - iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max. Oznacza to, że w przyszłym roku droższe modele iPhone'a zaoferują lepsze ekrany. Tegoroczne smartfony wykorzystują identyczne panele Super Retina XDR, które różnią się jedynie jasnością maksymalną.

Więcej informacji o iPhone 12 znajdziesz tutaj.

Źródło: macrumors.com