iPhone 13 rozebrany - jakie zmiany pod maską?

Na dzień przed wprowadzeniem do sprzedaży w sieci pojawiły się pierwsze materiały pokazujące iPhone'a 13 od środka.

Do sieci trafiły pierwsze materiały ukazujące w pełnej krasie podzespoły zastosowane w najnowszych smartfonach Apple. iPhone 13 posiada zupełnie nowy system Face ID ze zmodyfikowaną kamerą TrueDepth oraz procesor Apple A15. Dzięki użytkownikowi Twittera jesteśmy w stanie zobaczyć te podzespoły na dzień przed startem oficjalnej sprzedaży najnowszych modeli iPhone'a.

iPhone 13 i iPhone 13 Pro
Źródło: macworld.com

iPhone 13 i iPhone 13 Pro

Źródło: macworld.com

Sonny Dickson wszedł w posiadanie iPhone'a 13 w kolorze niebieskim przed startem sprzedaży. Dodatkowo postanowił on rozebrać najnowszego smartfona, aby zaprezentować jego wnętrzności przed dużymi portalami takimi jak iFixit.

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - ceny, przecieki, oficjalne informacje [17.10.2021]
  • Sprawdź, czy Twóje hasła na iPhone są zagrożone!
  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!

Pierwsze, co rzuca się w oczy to spora jak na smartfon od Apple bateria. Zauważyć można również znacznie mniejszy silnik od wibracji - Taptic Engine. Nowością jest również fakt, że kamery nie są umieszczone bezpośrednio w ekranie.

Apple zmniejszyło również nieco rozmiar samego procesora Apple A15 Bionic. Było to możliwe w związku z zastosowaniem nowszego proces technologicznego.

Więcej informacji o budowie iPhone'a 13 oraz iPhone'a 13 Pro zdradzi nam portal iFixit po kilku dniach od premiery rynkowej. Na zamieszczonych na Twitterze fotografiach nie widać dokładnie wszystkich podzespołów, z których składa się iPhone 13. Możliwe, że Apple przygotowało dodatkowe zmiany, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka.