iPhone 13 - ruszyła produkcja procesorów Apple A15

Tajwańskie przedsiębiorstwo TSMC rozpoczęło produkcję procesorów, które znajdą się w nadchodzących iPhone 13.

Raporty donoszą, że najnowsze procesory do iPhone 13 są już w produkcji. Wygląda na to, że Apple chce zabezpieczyć się na wypadek nagłych problemów z dostawą podzespołów i już teraz przygotowuje się na wypuszczenie swojego najnowszego modelu. Wedle ostatnich informacji tajwański producent układów scalonych TSMC uruchomił już linie produkcyjne, a jednostka A15 Bionic trafiła już do masowej produkcji.

Procesor napędzający najnowsze smartfony z nadgryzionym jabłkiem ma powstawać w 5 nm procesie technologicznym. Wygląda na to, że pod tym względem będzie on taki sam jak poprzednia generacja Apple A14, jednak ma zapewnić wydajniejszą pracę oraz mniejsze zużycie baterii.

Zobacz również:

Jeżeli masowa produkcja najnowszych chipów faktycznie ruszyła, może to oznaczać, że premiera rodziny iPhone 13 będzie miała miejsce we wcześniej zakładanym terminie, czyli we wrześniu tego roku. Dostawa procesorów w terminie z pewnością będzie ważnym czynnikiem w dotrzymaniu planowanej daty premiery. Te informacje zdają się pokrywać z marcowymi doniesieniami, wedle których produkcja procesorów miała ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

O ile Apple korzysta z usług wielu producentów i może łatwo negocjować z innymi, jeżeli jeden z nich ma problemy z masową produkcją poszczególnych podzespołów, o tyle przy produkcji procesorów jest niemalże uzależnione od TSMC. Producent zwyczajnie wyprzedza innych, jeżeli chodzi o zaawansowanie technologiczne, dlatego dla amerykańskiego giganta tak ważne jest, aby ich dostawy zawsze odbywały się w terminie. W nowych procesorach Apple A15 kluczowym aspektem będzie zmniejszenie zużycia baterii, ponieważ rodzina iPhone 13 wyposażona będzie w modem 5G oraz 120 Hz wyświetlacz OLED.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem Apple, o iPhone 13 i jego specyfikacji technicznej, usłyszymy podczas wrześniowego ogłoszenia i premiery najnowszych smartfonów.

Zobacz także: Wszystko co wiemy o iPhone 13.

Źródło: Wccftech