iPhone 13 w końcu z Always-on-Display. Czy funkcja trafi do iPhone'a 12?

Potwierdzają się plotki, które wskazywały na obecność ekranu Always-on-Display w nadchodzących modelach iPhone'a 13. Czy opcja ta trafi do iPhone'a 12 jako aktualizacja?

Użytkownicy iPhone'a przyzwyczajeni są do częstego zerkania na ekran swoich smartfonów. Od 2007 firma Apple nie oferuje w swoich smartfonach diody powiadomień ani trybu Always-on-Display, który pozwalałby na wyświetlanie powiadomień na wyłączonym ekranem.

Wizualizacja trybu Always-on w iPhone 13
Źródło: 9to5mac.com

Wizualizacja trybu Always-on w iPhone 13

Źródło: 9to5mac.com

Pośrednim rozwiązaniem od 2015 roku jest zakup jednego z zegarków Apple Watch, który przekazuje powiadomienia z telefonu wprost na nasz nadgarstek.

Zobacz również:

Od pewnego czasu w sieci krążą plotki na temat trybu Always-on-Display, który ma trafić do nowych modeli iPhone'a 13. Smartfony te otrzymają niegasnący wyświetlacz Retina znany z zegarków Apple Watch Series 5 oraz Apple Watch Series 6.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Maxa Weinbacha z XDA-Developers nowe modele iPhone'a zaoferują tryb Always-on-Display. System iOS na najnowszych modelach smartfonów pokazywać będzie godzinę, poziom naładowania baterii oraz powiadomienia na wyłączonym ekraniem. Przychodzące powiadomienia świecić się będą przez pewien okres czasu, a godzina i poziom naładowania baterii wyświetlane będą cały czas.

Tryb Always-on-Display Apple nazywa niegasnącym wyświetlaczem Retina. Opcja ta wymaga zastosowania panelu LTPO OLED, który posiada zmienną częstotliwość odświeżania. Ekran tego typu pozwala oszczędzać energię podczas stałego wyświetlania nieruchomych elementów takich, jak godzina.

iPhone 12 posiada ekran Super Retina XDR OLED, który teoretycznie mógłby otrzymać tryb Always-on-Display po aktualizacji systemu operacyjnego. Niestety wiemy, że raczej tak się nie stanie. Zegarek Apple Watch Series 4 również posiada podzespoły pozwalające na obsługę tryb Always-on, ale Apple nie dodało tej funkcji wraz z aktualizacją oprogramowania. Chcąc cieszyć się niegasnącym ekranem Retina musimy kupić nowszy zegarek.

Więcej informacji o iPhone 13 znajdziesz tutaj.

Źródło: cultofmac.com