iPhone 13 - wideo 4K ProRes nie dla bazowej konfiguracji!

Jeżeli chcesz skorzystać z flagowej funkcji musisz wydać conajmniej 5699 zł.

Apple nie pochwaliło się na konferencji prasowej, że iPhone 13 Pro i Pro Max w bazowej konfiguracji nie obsługują flagowej funkcji dotyczącej nagrywania filmów wideo.

iPhone 13 Pro
Źródło: apple.com

iPhone 13 Pro

Źródło: apple.com

Ze względu na 128 GB wbudowanej pamięci masowej Apple wprowadziło ograniczenie w nagrywaniu filmów w formacie ProRes. Czysto teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby rejestrować materiał w 4K, ale Apple uważa inaczej.

Zobacz również:

iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max w wersji 128 GB potrafią nagrywać wideo w formacie ProRes w rozdzielczości Full HD przy zachowaniu 30 klatek na sekundę.

Dopiero konfiguracje wyposażone w 256 GB lub więcej pamięci masowej są w stanie rejestrować materiały ProRes w rozdzielczości 4K przy zachowaniu 30 klatek na sekundę.

ProRes to kodek dla profesjonalistów, którego obsługa po raz pierwszy pojawia się w smartfonach Apple iPhone. Rozwiązanie oferuje lepsze odwzorowanie kolorów i mniejszą kompresję.

Funkcja nie będzie dostępna od razu po wprowadzeniu iPhone'a 13 do sprzedaży. Apple aktywuje ją przy kolejnej aktualizacji systemu operacyjnego iOS 15.