iPhone 13 z jedną istotną zmianą. Czekamy na nią od lat!

iPhone 12 zadebiutował na rynku zaledwie niecałe trzy miesiące temu, a Apple intensywnie pracuje już nad kolejną generacją swoich smartfonów. Okazuje się, że iPhone 13 zaoferuje element na który czekamy od 2017 roku. Mowa o nowym systemie Face ID.

Liczyliśmy, że w dobie pandemii COVID-19 Apple zintegruje czytnik linii papilarnych Touch ID z wyświetlaczem Super Retina XDR iPhone'a 12. Niestety doskonale wiemy już, że tak się nie stanie. Dodatkowo Apple nie zmodyfikowało systemu Face ID. Aktualne modele posiadają sensory drugiej generacji wprowadzone razem z iPhone'm Xs w 2018 roku.

iPhone 12 - na zdjęciu widoczny notch

iPhone 12 - na zdjęciu widoczny notch

Do sieci trafiły właśnie informacje z drugiego źródła, które potwierdza, że iPhone 13 faktycznie otrzyma zmodyfikowany system Face ID. Apple w końcu udało się zintegrować wszystkie czujniki w jednym module, który umieszczony będzie koło kamerki TrueDepth. Oznacza to, że tegoroczne modele iPhone'a w końcu zaoferują mniejsze wycięcie w ekranie. Obecnie iPhone posiada największego notch'a spośród flagowych urządzeń dostępny na rynku. Konkurencja już dawno pozbyła się wysp w ekranie, a na dodatek pracuje nad umieszczeniem aparatu przedniego pod wyświetlaczem OLED.

Zobacz również:

Portal DigiTimes powołując się na osoby powiązane z łańcuchem dostaw podzespołów dla Apple donoszą, że nowe smartfony otrzymają ulepszony system Face ID trzeciej generacji, który będzie znacznie mniejszy od obecnie stosowanego rozwiązania.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że iPhone 13 zaoferuje zmodyfikowany aparat ultraszerokokątny, który złożony będzie z sześciu elementów. Obecnie iPhone'y korzystają z pięcioelementowej konstrukcji. Pojawi się także ulepszony system stabilizacji obrazu, który trafi do każdego modelu z rodziny iPhone 13.

Apple do produkcji Face ID trzeciej generacji wykorzysta elementy produkowane przez Foxconn oraz LG Innotek. Aparat przedni ma być produkowany przez chińską firmę O-Film. Aparaty umieszczone na pleckach nadal dostarczać będzie Sony.

iPhone 13 pojawi się na rynku we wrześniu 2021 roku.

Źródło: gadgets.ndtv.com