iPhone 13 z nowym typem ekranu OLED z wbudowanym dotykiem

Apple zamierza wyposażyć przyszłorocznego iPhone'a w nowy rodzaj wyświetlaczy OLED. Pierwsze próbki zostały już zamówione.

Apple nie wprowadziło jeszcze na rynek iPhone'a 12, a w sieci pojawiają się już informacje o przyszłorocznym modelu iPhone'a 13. Wiemy, że będzie to pierwszy smartfon od Apple pozbawiony jakiegokolwiek portu do ładowania. Dodatkowo urządzenie zostanie wyposażone w nowy typ ekranu OLED ze zintegrowaną warstwą dotykową.

iPhone 8 Plus - ostatni iPhone z przyciskiem Touch ID i panelem IPS LCD

iPhone 8 Plus - ostatni iPhone z przyciskiem Touch ID i panelem IPS LCD

Według portalu ETNews Apple zamierza wyposażyć każdy model iPhone'a na 2021 rok w nowy typ panelu OLED. Będzie to kolejna rewolucja po tegorocznym przejściu na panele OLED. Jedynym urządzeniem z wyświetlaczem IPS LCD pozostanie iPhone SE.

Czym wyróżniać się będzie nowy rodzaj wyświetlaczy. Obecnie stosowane panele OLED posiadają wyświetlacz oraz dodatkową warstwę dotykową, która montowana jest nad ekranem. To właśnie dlatego nieautoryzowane serwisy wymieniają zbite szybki znane również jako digitizer.

Przyszłoroczny model zaoferuje ekran, który będzie miał warstwę dotykową zintegrowaną bezpośrednio z wyświelaczem. Rozwiązanie to spowoduje, że nowy model iPhone'a będzie cieńszy od poprzednika. Tańszy stanie się również koszt produkcji nowego typu ekranu, ale niestety po zbiciu trzeba będzie wymieniać cały panel łącznie z matrycą - nawet w przypadku, gdy pozostanie ona nienaruszona.

Sprawdź najnowsze informacje o nadchodzącym iPhone'ie 12.

Zobacz, gdzie kupisz najtaniej iPhone'a 11.

Źródło: gizchina.com