iPhone 13 ze 120 Hz ekranem ProMotion to już pewniak! Czym zaskoczy?

Topowe modele iPhone'a 13 otrzymają 120 Hz ekran z ProMotion. Zostało to dziś potwierdzone przez portal Digitimes. Co ciekawe dowiedzieliśmy się również, że nowy model będzie dłużej działał na baterii.

O implementacji ekranu o podwyższonej częstotliwości ekranu w smartfonach od Apple mówi się od dobrych kilku lat. Finalnie w 2021 roku na rynku pojawią się pierwsze modele iPhone'a z ProMotion.

iPhone 12

iPhone 12

Apple wykorzysta matryce LTPO OLED produkowane przez Samsunga oraz LG Display. Najnowszy raport portalu Digitimes potwierdza, że 120 Hz matryce trafią do iPhone'a 13 Pro oraz Pro Max.

Zobacz również:

Sama informacja o zastosowaniu 120 Hz ekranu nie jest nowością. Mówi się o niej od miesięcy. Dowiedzieliśmy się jednak ja będzie wyglądać zużycie energii. Okazuje się bowiem, że smartfony z zamówionymi ekranami będą o 15-20% wydajniejsze energetycznie od swoich odpowiedników z rodziny iPhone 12.

Sam panel z pewnością będzie nieco bardziej zasobożerny od 60 Hz ekranu z iPhone'a 12. Prawdopodobnie większą wydajność energetyczną Apple uzyska poprzez zastosowanie nowego procesora Apple A15, który wyprodukowany zostanie w udoskonalonym 5 nm procesie technologicznym.

Więcej informacji o iPhone 13 znajdziesz tutaj.

Źródło: Macrumors.com