iPhone 14 Pro dostanie znacznie lepszy ekran niż iPhone 14! Przepaść między modelami rośnie, cena także

Tegoroczne flagowce od Apple zostaną pokazane już dzisiaj. Pierwszy raz od lata różnica między podstawowym wariantem urządzenia, a jego droższą wersją będzie tak duża.

iPhone 14 Pro dostanie znacznie lepszy ekran niż iPhone 14! Przepaść między modelami rośnie, cena także

Źródło: Twitter.com / Shadow_Leak

iPhone 14 zadebiutuje w czterech wariantach. Użytkownicy będą mogli wybrać między następującymi modelami:

  • iPhone 14
  • iPhone 14 MAX
  • iPhone 14 Pro
  • iPhone 14 Pro MAX

Warto jednak zauważyć, że różnica między podstawowymi wariantami flagowca, a jego droższymi wersjami będzie wyraźnie widoczna.

Do sieci trafiły własnie nowe informacje sugerujące, że iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro MAX otrzymają ekran LTPO, podczas gdy tańsze modele zostaną wyposażone w wyświetlacz LTPS. Technologia LTPO lepiej nadaje się do smartfonów z adaptacyjnym odświeżaniem obrazu i pozwala na mniejsze zużycie energii.

Zobacz również:

Nie jest to jednak jedyna różnica między poszczególnymi wersjami tegorocznych flagowców od Apple. Droższe warianty zostaną wykonane ze stali zamiast aluminium oraz otrzymają nowe procesory Bionic A16. iPhone 14 oraz 14 MAX będą opierać się na zeszłorocznym chipsecie Bionic A15.

Nie warto jednak skazywać podstawowych wersji urządzenia na porażkę. Oprogramowanie iOS jest jednym z najwydajniejszych systemów na urządzenia mobilne, a w dodatku Apple posiada szerokie możliwości dostosowania go pod swoje smartfony. Ponadto wraz z premierą nowych flagowców zobaczymy również debiut iOS'a 16.

Wszystkie modele iPhone'a 14 zostaną zaprezentowane już dzisiaj podczas konferencji Apple Far Out. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a o tym gdzie możecie je zobaczyć przeczytacie tutaj.

Aktualizacja: 07 września 2022 10:41

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: