iPhone 14 Pro może otrzymać ogromne usprawnienie kamery, którego zabraknie w tańszych modelach!

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się konferencja Apple, na której zostaną zaprezentowane tegoroczne modele iPhone'a. Według najnowszych przecieków, flagowce mogą otrzymać zmiany, które znacznie poprawią działanie ich aparatów.


iPhone 14 Pro może otrzymać ogromne usprawnienie kamery, którego zabraknie w tańszych modelach!

Źródło: Twitter.com/TechnizoConcept

iPhone 14 Pro - Mocniejszy obiektyw szerokokątny

Droższe warianty tegorocznych flagowców od Apple (modele Pro oraz Pro MAX) otrzymają główny obiektyw o rozdzielczości 48 Mp. To spory przeskok w porównaniu do starszych modeli, których aparat oferował 12 Mp.

W sieci pojawiły się jednak nowe informacje, które sugerują, że istotne usprawnienia trafią także do obiektywu szerokokątnego. Autorem przecieków jest znany leakster Ming-Chi Kuo, który wielokrotnie udostępniał na swoim twitterowym profilu zakulisowe informacje dotyczące nowości z branży mobilnej.

Zobacz również:

Według przecieków, aparat szerokokątny będzie używał znacznie większych pikseli, których rozmiar będzie przewyższał te z aparatów w iPhonie 13 Pro o około 40%. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim lepsze efekty, jakie będziemy mogli uzyskać w słabo oświetlonych warunkach. Stanie się tak dzięki możliwości uchwycenia większej ilości światła przez obiektyw szerokokątny. Jak na razie brak informacji, które sugerowałyby, że podstawowe modele iPhone'a 14 również otrzymają podobnie usprawnienie.

iPhone 14 Pro vs iPhone 14 - Czym będą się od siebie różnić?

Droższe wersje flagowca zostaną wyposażone w kilka istotnych funkcji, których zabraknie w tańszych wariantach. Poniżej znajdziecie listę najważniejszych cech, które będą odróżniały iPhone'a 14 Pro oraz Pro MAX od podstawowych modeli:

  • 120 Hz odświeżanie obrazu
  • Funkcja Always on Display
  • Nowy procesor Apple A16 Bionic
  • Lepsze materiały wykonania

Jeśli przecieki dotyczące zmian w obiektywie szerokokątnym okażą się prawdziwe, to istotnych różnic będzie jeszcze więcej.

Aktualizacja: 07 września 2022 10:27

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: