iPhone 14 będzie mniejszy niż iPhone 13! Sprawdź nowe przecieki

Tegoroczna seria flagowców od Apple ma otrzymać nowe wyświetlacze.

iPhone 14 będzie mniejszy niż iPhone 13! Sprawdź nowe przecieki

iPhone 12 Pro

Źródło: PCWorld / Daniel Olszewski

Agencja Omdia - zajmująca się badaniem rynku mobilnego - dotarła do informacji dotyczących ekranów w iPhone'ach 14. Według przecieków Apple skorzysta w tym roku z tym samych dostawców co w przypadku swoich zeszłorocznych flagowców. Będą to BOE, Samsung oraz LG.

Wyświetlacze, w nowych smartfonach amerykańskiej marki, zostaną wykonane w technologii OLED. iPhone 14 oraz 14 Plus dostaną ekrany typu LTPS OLED natomiast droższe modele Pro oraz Pro MAX otrzymają ekrany LTPO OLED.

Zobacz również:

iPhone 14 będzie mniejszy niż iPhone 13! Sprawdź nowe przecieki

Źródło: ithome.com

Wygląda na to, że podstawowa wersja oznaczona numerem 14 będzie miała nieco mniejszy ekran niż jej poprzednik.

W przypadku modelu 13 było to 6.1 cala, natomiast iPhone 14 zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 6.06 cala. Różnica jest minimalna i prawdopodobnie nie będzie wyraźnie odczuwalna dla użytkowników poprzednich wersji smartfona.

iPhone 14 będzie mniejszy niż iPhone 13! Sprawdź nowe przecieki

Źródło: Apple.com

Delikatnej zmianie uległy również rozmiary ekranów w modelu Pro oraz Pro MAX.

W zeszłym roku było to kolejno 6.1 oraz 6.7 cala, natomiast w tym roku będzie to 6.12 oraz 6.69 cala.

iPhone 14 będzie mniejszy niż iPhone 13! Sprawdź nowe przecieki

Źródło: Apple.com

Wygląda więc na to, że premiera nowych iPhone'ów 14 nie będzie wielką rewolucją, a raczej kolejnym krokiem w rozwoju popularnych flagowców.

Apple wyposaży iPhone'y w USB-C. To już pewne

Kolejne zapowiedzi czołowego leakera informacji prosto od Apple, Ming-Chi Kuo, wydają się zapowiadać duży zwrot firmy w sprawie USB-C. Analityk już jakiś czas temu wywołał duże poruszenie informując o nadchodzącym w 2023 roku iPhonie 15, który miałby porzucić złącze Lightning i w końcu przejść na USB-C. Dzisiejsze wieści dotyczą podobnego przejścia z Lightning na USB-C, które ma w tym samym czasie mieć miejsce w innych produktach Apple.

Według Kuo, Apple nie będzie już oferowało akcesoriów z Lightning po premierze swojego telefonu z portem USB-C. Ma się to wiązać z utrudnieniami logistycznymi, które byłyby stwarzane przez równoczesne wspieranie dwóch standardów ładowania na tak dużej gamie produktów. Oznacza to, że od 2023 roku możemy spodziewać się, że większość akcesoriów sprzedawanych przez Apple będzie obsługiwała ładowanie przez USB-C. Te akcesoria to, między innymi:

  • AirPods
  • AirPods Pro
  • AirPods Max
  • Magic Keyboard
  • Magic Mouse
  • iPad
  • Magic Trackpad

Leaker odpowiedział także na nurtujące wiele osób pytanie dotyczące pogłosek o nadchodzącym iPhonie, który miałby zupełnie porzucić port ładowania na rzecz ładowania indukcyjnego MagSafe. Analityk informuje, że według Apple taka zmiana nie jest jeszcze możliwa z dwóch powodów: po pierwsze, ładowanie indukcyjne jest jeszcze niewystarczająco rozwinięte; po drugie, samo MagSafe nie jest w mniemaniu Apple wystarczająco rozpowszechnione. Jednak wygląda na to, że pomysł ten nie został porzucony, a raczej odłożony w czasie aż do momentu szerszego rozpowszechnienia technologii bezprzewodowego ładowania.

Warto wspomnieć, że Apple rozpoczęło swoje przejście na USB-C już kilka lat temu. W 2015 roku stworzyło pierwszego MacBooka ładowanego przez ten port. Natomiast w swoich tabletach wprowadziło go w 2018 roku. Niektórzy jednak uważają, że przejście to nie jest zbyt sprawne i - szczególnie w smartfonach tej firmy - powinno nastąpić o wiele szybciej#. Niektórzy nawet biorą sprawy w swoje ręce i własnoręcznie dodają port do swojej elektroniki. Wygląda na to, że Apple w końcu się ugięło - między innymi po decyzji Komisji Europejskiej o ujednoliceniu ładowarek dla elektroniki - i ma zamiar dokończyć przejście na USB-C.

Aktualizacja: 24 czerwca 2022 14:32