iPhone 14 bez Touch ID pod ekranem. Funkcja dopiero w iPhonach 15?

Apple zarejestrowało patent związany z technologią czytników linii papilarnych umieszczanych pod wyświetlaczem. Wszystko wskazuję jednak na to, że nie zostanie on wykorzystany w tegorocznych premierach smartfonów amerykańskiej marki.

iPhone 14 bez Touch ID pod ekranem. Funkcja dopiero w iPhonach 15?

Daniel Olszewski / PCWorld.pl

Branżowy portal Patently Apple opublikował informacje o nowym patencie, który został oficjalnie przyznany marce z Cupertino. Opiera się on na wykorzystaniu umieszczonych pod ekranem włókien światłowodowych, które mogłyby szybko i z dużą dokładnością odczytywać dane biometryczne takie jak odcisk palca. Czytnik linii papilarnych oparty na tej technologii mógłby więc działać znacznie sprawniej niż używane powszechnie czytniki optyczne i ultradźwiękowe.

Patent Touch ID Apple

Nowy patent Apple / Źródło: Patentlyapple.com

Jak na razie innowacyjna technologia została zarejestrowana jako patent i nic nie wskazuje na to by Apple miało ją wkrótce wykorzystać. Debiut nowego iPhone'a 14 będzie miał miejsce jeszcze w tym roku tak więc użycie nowatorskiego rozwiązania w jednym z nadchodzących modeli wydaje się mało prawdopodobne. Ponad to, Apple świetnie wykorzystuje technologię Face ID, a wprowadzenie zupełnie nowej funkcji do linii flagowych smartfonów będzie zapewne poprzedzone wieloma przeciekami, które usłyszymy na ten temat. Spodziewamy się więc, że jeśli amerykański gigant zdecyduje się na wykorzystanie opatentowanej technologii - to dokona tego dopiero w iPhone'ach 15.

Zobacz również: