iPhone 14 wcale nie musi być drogi! Kupując nowego flagowca od Apple w Plusie, możesz zaoszczędzić nawet 2600 zł

Jeden z największych operatorów sieci komórkowych w Polsce przygotował specjalną ofertę, którą objęty został iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 13 oraz iPhone 13 mini.

Źródło: Plus

Apple od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników smartfonów, co potwierdzają przede wszystkim wyniki sprzedażowe flagowców amerykańskiej marki. Według raportu stworzonego przez Counterpoint Research, iPhone - w różnych wersjach - zajmuje aż osiem miejsc wśród najlepiej sprzedających się telefonów 2022 roku. Co więcej smartfony Apple są jedynymi topowymi modelami od producentów urządzeń mobilnych, które znalazły się w tym zestawieniu.

iPhone 14 miał niewątpliwie znaczący wpływ na tak dobre wyniki sprzedaży, na co wskazuje obecność dwóch wersji flagowca w przytaczanym rankingu. Najnowsze modele od amerykańskiej marki zostały zaprezentowane we wrześniu zeszłego roku, a do sprzedaży trafiły cztery warianty smartfona:

 • iPhone 14,
 • iPhone 14 Plus,
 • iPhone 14 Pro,
 • iPhone 14 Pro MAX.

Popularność smartfonów Apple z całą pewnością wynika ze świetnej jakości ich wykonania, topowych podzespołów (w tym aparatów) oraz unikalnego oprogramowania, które ułatwia budowanie ekosystemu wokół produktów amerykańskiej marki. Mimo to dla wielu potencjalnych klientów przeszkodą w przesiadce na najnowszego flagowca może być jego cena. Plus w trosce o swoich klientów zadbał o to, by zakup topowych modeli od Apple nie wiązał się z dużymi wydatkami.

Program Plus Odkup

iPhone 14 na białym tle.

Źródło: Plus

Program Odkup uruchomiony przez sieć Plus, jest wyjątkowo opłacalnym oraz prostym sposobem na zakup nowego telefonu amerykańskiej marki. Polega on na odsprzedaży swojego starego modelu iPhone i zakupie jednego z nowych smartfonów producenta. Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z usługi, mogą również liczyć na specjalne ceny. Oferta dotyczy popularnych modeli od Apple (iPhone 14 oraz iPhone 13), a cena każdego z nich została dodatkowo obniżona dla klientów programu Odkup.

Taniej o 750 zł:

 • iPhone 14 / 128 GB
 • iPhone 14 / 256 GB
 • iPhone 14 Plus / 128 GB
 • iPhone 14 Plus / 256 GB

Taniej o 450 zł:

 • iPhone 13 mini / 128 GB
 • iPhone 13 / 128 GB
 • iPhone 13 / 256 GB
 • iPhone 13 / 512 GB

Z oferty mogą skorzystać wszyscy posiadacze modelu iPhone 7 lub nowszego. Usługa polega na precyzyjnej wycenie starego urządzenia poprzez dedykowaną aplikację w salonie operatora oraz zwrocie środków na konto rozliczeniowe w Plusie. W całym procesie użytkownika wspiera sprzedawca Plusa. Następnie klient otrzyma specjalny rabat na interesujące go urządzenie (dotyczy wymienionych wcześniej modeli) oraz możliwość spłaty flagowca w systemie ratalnym. Przykładowy scenariusz skorzystania z oferty operatora wygląda następująco:

Odsprzedając iPhone 12 256 GB w dobrym stanie można otrzymać nawet 1900 złotych, które trafi na konto rozliczeniowe w Plusie. Z kolei pełen koszt ratalnego zakupu iPhone 14 128 GB wyniesie łącznie 4999 złotych, zamiast standardowych 5749 złotych. W rezultacie całkowita kwota do spłaty nowego iPhone 14 128 GB wyniesie 3099 zł. Innymi słowy, dzięki ofercie Plus Odkup można zyskać łącznie nawet 2650 złotych.

iPhone 12 nie jest jedynym flagowcem od Apple, który można odsprzedać w Programie Odkup, a poniżej znajdują się przykładowe ceny odkupu za inne modele:

 • iPhone 12 Pro - 2200 zł
 • iPhone 12 - 1900 zł
 • iPhone 11 Pro - 1440 zł
 • iPhone 11 - 1100 zł
 • iPhone X - 650 zł
 • iPhone 8 - 380 zł

Nowa usługa Plusa jest przyjazna środowisku, a istotną zaletą oferty jest gwarancja, że odsprzedany smartfon zostanie odpowiednio zutylizowany.

Który iPhone będzie dla Ciebie najlepszym wyborem?

Smartfon iPhone 14 Pro w czterech wersjach kolorystycznych.

Źródło: Apple

iPhone 13 oraz iPhone 14 to dwie najnowsze serie flagowców od Apple. Urządzenia są jednymi z topowych smartfonów na rynku, a wybór konkretnego modelu będzie w dużej mierze zależał od oczekiwań użytkownika. Najważniejszym podobieństwem między telefonami jest możliwość obsługi sieci 5. generacji, czyli nowoczesnego standardu łączności komórkowej. Warto zauważyć, że klienci Plusa mogą korzystać z najszybszej sieci 5G w Polsce (według rankingu SpeedTest.pl), która w nowej ofercie abonamentowej została udostępniona wszystkim użytkownikom - bez względu na wysokość opłat.

Podstawowym kryterium, które warto przyjąć przy wyborze konkretnego flagowca Apple, jest przekątna wyświetlacza. Definiuje ona wielkość urządzenia, a co za tym idzie pojemność baterii - oba te czynniki mogą mieć kluczowe znaczenie podczas codziennego komfortu korzystania ze smartfona. Najmniejszym modelem (wśród wariantów, które znajdują się w promocji) jest iPhone 13 mini, czyli kompaktowy telefon z ekranem o przekątnej 5.4-cala. Największym z przecenionych urządzeń jest iPhone 14 Plus, którego wyświetlacz ma rozmiar 6.7-cala.

iPhone 13 mini

 • Ekran: 5.4-cala / Bateria: 2438 mAh

iPhone 13

 • Ekran: 6.1-cala / Bateria: 3240 mAh

iPhone 14

 • Ekran: 6.1-cala / Bateria: 3279 mAh

iPhone 14 Plus

 • Ekran: 6.7-cala / Bateria: 4323 mAh

Zarówno starszy, jak i nowszy model, korzystają z tego samego procesora, choć w zeszłorocznym wariancie flagowca otrzymał on nieco podkręcone parametry. Istotnym ulepszeniem w droższej wersji jest wyższa ilości pamięci operacyjnej (4 GB vs 6 GB), co z całą pewnością jest jednym z elementów poprawiających wydajność nowszego urządzenia. Wszystkie smartfony znajdujące się w promocji działają obecnie na systemie iOS 16, a ich użytkownicy mogą liczyć na kolejną dużą aktualizację do tegorocznego iOS'a 17.