iPhone 15 Pro w końcu pod tym względem dogodni konkurencje. Chodzi o aparat!

Apple w końca zastosuje zmodyfikowany aparat do zdjęć z przybliżeniem. iPhone w końcu otrzyma peryskop, ale nie stanie się to w tym roku.

Firma Apple albo zbyt szybko albo zbyt wolno wprowadza innowacje do swoich urządzeń. Tym razem chodzi o drugą sytuację. Producenci flagowych smartfonów z Androidem chwalą się 10-krotnym przybliżeniem optycznym oraz 100-krotnym przybliżeniem cyfrowym. Tak duże przybliżenie możliwe jest dzięki wykorzystaniu obiektywów peryskopowych.

Aparat iPhone'a 13 Pro
Źródło: apple.com

Aparat iPhone'a 13 Pro

Źródło: apple.com

Apple w swoich najnowszych smartfonach do zdjęć z przybliżeniem nadal wykorzystuje klasyczny obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym. Najnowsze plotki z sieci zakłada, że Apple w końcu sięgnie po obiektyw peryskopowy, ale nie stanie się to niestety w 2022 roku.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]
  • 5 ukrytych funkcji iPhone, które warto znać!

Zupełnie nowy aparat do zdjęć z przybliżeniem optycznym pojawi się w smartfonach iPhone dopiero w drugiej połowie 2023 roku. Spodziewamy się, że iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max otrzymają obiektyw peryskopowy z 5-krotnym przybliżeniem optycznym.

Informacja ta pochodzi od analityka, który dotarł do negocjacji pomiędzy Apple, a Lante Optics - rzekomym producentem i głównym dostawcom aparatów peryskopowych do iPhone'a. Gigant z Cupertino otrzymał już próbki inżynieryjne, a finalna umowa na produkcję ma zostać sfinalizowana w maju 2022 roku.

Wcześniej o obiektywie peryskopowym informował w jednej ze swoich notatek Ming Chi-Kuo. On również przewidział, że iPhone otrzyma aparat peryskopowy w drugiej połowie 2023 roku. Tymczasem główną nowością iPhone'a 14 pozostanie 48 MP aparat główny.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: