iPhone 3.1 skraca żywotność baterii. Apple próbuje rozwiązać problem

Po niepochlebnych opiniach setek osób, które twierdzą, że aktualizacja iPhone 3.1 drastycznie skróciła czas pracy ich iPhone'ów 3GS, firma Apple podjęła działania mające na celu rozwiązanie problemu.

W lipcu tego roku informowaliśmy, że wielu klientów zajmującej się w Stanach Zjednoczonych naprawą uszkodzonych urządzeń iPod i iPhone firmy Rapid Repair zgłaszało problem z bardzo krótkim działaniem baterii wymienionych produktów Apple. Zdaniem Aarona Vronko, szefa firmy, za taki stan rzeczy odpowiedzialna była najnowsza aktualizacja oprogramowania - iPhone OS 3.0.

Obecnie mamy do czynienia z podobną sytuacją. Po udostępnieniu kolejnej wersji mobilnego systemu operacyjnego Apple - iPhone OS 3.1 - wiele osób zaczęło narzekać na forum, że po przeprowadzeniu aktualizacji czas pracy ich iPhone'ów 3GS znacznie się skrócił.

Apple postanowiło zająć się problemem. W tym celu dział AppleCare skontaktował się e-mailem z wybranymi forumowiczami prosząc o wypełnienie ankiety składającej się z 11 pytań - dotyczyły one przede wszystkim baterii ich telefonu. Dodatkowo poproszeni oni zostali o zainstalowanie specjalnego narzędzia rejestrującego jej pracę (poprzez wykorzystanie iTunes wysyła ono do Apple odpowiedni raport).