iPhone 3G - za problemy odpowiada Infineon?

Zidentyfikowano prawdopodobnego sprawcę problemów, z jakimi borykają się posiadacze iPhone'a 3G. Za błędy podczas połączeń w sieciach UMTS ma odpowiadać niedojrzały technologicznie chipset firmy Infineon.

O problemach z połączeniami w sieciach 3G donosiliśmy już na podstawie przedpremierowej wersji sprzętu (patrz też PC World 9/2008). Okazuje się, że od chwili oficjalnej premiery nic się nie zmieniło.

Jak donoszą użytkownicy, iPhone 3G w sieciach UMTS (3G) sprawia spore problemy. Najczęściej występujący błąd to zrywane rozmowy. Skargi pojawiają się zarówno na oficjalnym forum Apple, jak i w blogach.

Zdaniem Roberta Windsora, analityka z firmy Nomura, choć firma z Cupertino nabrała wody w usta, nie ma mowy o zbiegu okoliczności. Twierdzi on, że za defekt odpowiedzialny jest niedojrzały technologicznie chipset 3G firmy Infineon - sterujące nim oprogramowanie najwyraźniej nie zostało dostatecznie przetestowane na obszarach, na których występuje słaby zasięg 3G.

Apple pracuje już nad uaktualnieniem oprogramowania, które ma naprawić błąd. Łata zostanie udostępniona na przełomie sierpnia i września lub we wrześniu.

Patrz też: iPhone 3G - wady i zalety (podsumowanie)