iPhone 3G złamany bez ingerencji w elektronikę

Ekipa iPhone Dev Team oznajmiła, że udało się jej dokonać niemożliwego - nareszcie złamali iPhone'a 3G bez żadnej ingerencji w elektronikę urządzenia. Programiści jak na razie nie chcą dzielić się swoim sukcesem. Odpowiednie oprogramowanie pojawi się dopiero 31 grudnia.

Znana z łamania iPhone'a grupa, iPhone Dev Team, oznajmiła, że dzięki aplikacji yellowsn0w (nazwa robocza wersji specjalistycznej) z powodzeniem łamie iPhone'a 3G bez konieczności jakiekolwiek ingerencji w elektronikę urządzenia. Dzięki temu każdy będzie mógł sam zdjąć ze smartfona blokadę SIM i włożyć do niego kartę dowolnego operatora.

Warto dodać, że yellowsn0w będzie działał tylko dla urządzeń z oprogramowaniem w wersji 2.11.07 lub wcześniejszym, dodatkowo po operacji jailbreak. Wersja 2.2 firmware'u będzie mogła zostać odblokowana dopiero po zastosowaniu bardziej skomplikowanych narzędzi, np. PwnageTool (tylko na Mac OS X; szczegóły w artykule: "Nowy firmware telefonu iPhone złamany").

Oprogramowanie ma zostać opublikowane w sieci 31 grudnia bieżącego roku. Niedługo później pojawi się wersja przeznaczona dla użytkowników "domowych".

Podkreślamy, że złamanie iPhone'a 3G jest możliwe już od dłuższego czasu. Wymaga jednak pewnej ingerencji w elektronikę urządzenia. W obszernym artykule " N3T: To ja pierwszy złamałem iPhone'a 3G w Polsce" znajdziecie wywiad z N3T, który do załamania smartfona zastosował specjalny adapter. Jest też inna metoda łamania zwykłego iPhone'a - lutownicą (artykuł: Łamanie iPhone'a lutownicą).

Więcej na stronie iPhone Dev Team.