iPhone 3GS - problemy z przegrzewaniem?

Z wielu źródeł docierają do nas niepokojące informacje o problemach z bardzo szybkim przegrzewaniem się najnowszego iPhone 3GS od Apple.

Francuski serwis Nowhereelse.com jako pierwszy zaprezentował białego iPhone 3GS, którego tylna obudowa posiada wyraźnie czerwone zabarwienie. Właściciel urządzenia twierdzi, że jest to skutek przegrzania się smartfona, który miał problemy z dłuższym utrzymaniem aplikacji z GPS działających w bezprzewodowej sieci 3G. Wiadomość, choć dość nieprawdopodobna, została szybko powtórzona na serwisach takich jak Gizmodo czy Engadget.

Raportem zainteresowała się Melissa J. Perenson z amerykańskiego wydania magazynu PC World. Perenson, która na co dzień korzysta z iPhone 3GS, zaznaczyła, że zauważyła problemy z wydajnością i przegrzewaniem urządzenia podobne do tych występujących w modelu iPhone 3G. Autorka jest zdziwiona problemem ponieważ Apple zapewniało, że wadliwe komponenty z poprzedniej wersji urządzania zostały wymienione.

Perenson potwierdza również, że zdarzyło jej się napotkać podobny do opisywanego problem z iPhone 3GS. Reporterka podczas podróży pociągiem podłączyła urządzenie do gniazdka oraz sieci Wi-Fi i po pewnym czasie zauważyła, że smartfon stał się bardzo gorący z obu stron. Autorka dodaje, że nie spotkała się ze zmianą koloru urządzenia, ale jej model jest czarny co utrudniałoby zauważenie innej barwy.

Apple nie wydało jeszcze żadnego oświadczenia w związku z doniesieniami.

Wszystko o iPhone 3GS (wiadomości, galerie, testy, materiały wideo!):

iPhone: mobilna rewolucja?