iPhone 4 najpopularniejszą "cyfrówką" w serwisie Flickr

Z najnowszych danych zaprezentowanych przez system Camera Finder wynika, że najwięcej zdjęć umieszczanych obecnie w serwisie Flickr wykonują użytkownicy iPhone'a 4.

Najpopularniejsze urządzenia w kategorii telefonów z funkcją aparatu cyfrowego

Najpopularniejsze urządzenia w kategorii telefonów z funkcją aparatu cyfrowego

Polecamy:

Zobacz też:

Flickr to bardzo popularny serwis pozwalający na gromadzenie i udostępnienie zdjęć cyfrowych online. Posiada on też system o nazwie Camera Finder, którego zadaniem jest analizowanie z jakiego aparatu (oczywiście brane są również pod uwagę aparaty cyfrowe wbudowane w telefony komórkowe) pochodzi dane zdjęcie oraz przedstawienie uzyskanych wyników w postaci wykresów.

W połowie kwietnia najpopularniejszym aparatem w serwisie Flickr była lustrzanka Nikon D90, która wyprzedzała wówczas Phone’a 4. W ciągu kilku następnych tygodni sytuacja jednak się zmieniła. Obecnie bowiem pierwsze miejsce zajmuje smartfon Apple - codziennie do serwisu Flickr trafia 4 800 zdjęć wykonanych przy pomocy wbudowanego w niego aparatu cyfrowego.

iPhone 4 to jedyny smartfon, który znalazł się w zestawieniu prezentującym najpopularniejsze aparaty cyfrowe wykorzystywane przez użytkowników serwisu. Wyprzedził on wspomnianego wcześniej Nikona D90 oraz Canona EOS 5D Mark II, Canona EOS Digital Rebel XSi i Canona EOS REBEL T1i.

Camera Finder przedstawia również osobno zestawienie prezentujące najczęściej wykorzystywane przez użytkowników serwisu telefony komórkowe wyposażone w aparat cyfrowy. Wynika z niego, że obecnie niepodzielnie rządzi sprzęt Apple. W pierwszej piątce na pierwszych trzech miejscach znalazły się bowiem aż trzy smartfony z nadgryzionym jabłkiem na obudowie - iPhone 4, iPhone 3G i iPhone 3GS. Tuż za nimi uplasował się HTC Evo 4G.

Najnowsze dane potwierdzają słowa Steve’a Jobsa, który podczas niedawnej konferencji WWDC stwierdził, że "iPhone jest obecnie najpopularniejszym aparatem na świecie".

Oczywiście w końcu musiało do tego dojść, że smartfon Apple stał się najpopularniejszym "aparatem" w serwisie Flickr. Wiele osób nie widzi bowiem potrzeby noszenia przy sobie dodatkowego urządzenia jakim jest aparat cyfrowy, decydując się na skorzystanie z możliwości wykonywania zdjęć przez iPhone’a (potwierdza to też, że są oni raczej zadowoleni z ich jakości). Ponadto smartfony Apple oferują możliwość bardzo łatwego uploadu zdjęć do serwisu Flickr.