iPhone 4: wielki sukces sprzedaży w Chinach

Chiński operator China Unicom poinformował, że w ciągu 4 dni od wejścia na rynek, iPhone 4 został sprzedany w liczbie 100 tys. egzemplarzy. Urządzeń zabrakło i Unicom wstrzymał już rezerwację online. Apple zapewnia, że na 1 października planowana jest kolejna dostawa.

Wiceprezes firmy, Li Gang, poinformował we wtorek: China Unicom, który jest dostawcą iPhone'ów 4 w Chinach wyprzedał swój pierwszy ładunek tych urządzeń. Ogromne zapotrzebowanie na produkt wyprzedziło znacznie ubiegłoroczne wyniki iPhone'a 3G i 3GS w Państwie Środka. Wtedy potrzeba było miesiąca na sprzedaż pierwszych 100 tysięcy urządzeń.

iPhone 4 pojawił się na chińskim rynku w ostatnią sobotę. W poprzednim tygodniu, Unicom poinformował, że 200 tys. użytkowników zamówiło urządzenie w przedsprzedaży. Obecnie smartfonu nie można już nabyć, ale Apple zapowiada, że klienci znów powinni pytać w sklepach o iPhone'a 4 już w październiku.

Zobacz również:

Coraz więcej osób w Chinach kupuje smartfony, a szczególnie iPhone'y, bo wszystkie chińskie media zwracają dużo uwagi na te mobilne urządzenia - powiedział Liu Liang, analityk firmy iResearch.

Liang dodał też, że zainteresowanie smartfonami wchodzi na nowy poziom i Chińczycy nie chcą już dłużej używać starych telefonów z kilkoma funkcjami, lecz bawić się najnowszymi modelami, takimi jak iPhone.

Przed pojawieniem się iPhone'a 4, Apple posiadało 7,1% udziałów chińskiego rynku smartfonów. W badaniach Analysys International firma zajmuje piąte miejsce za producentami Nokia, Samsung, Motorola i Sony Ericsson.