iPhone 4 z rekordami Guinnessa w kategorii gier

Najnowsza wersja iPhone’a uzyskała kilka nagród przyznawanych przez Księgę Rekordów Guinnessa w dziedzinie elektronicznej rozrywki. iPhone 4 sprzedawał się najszybciej ze wszystkich platform do gier, a jego App Store jest najpopularniejszym sklepem z grami.

iPhone 4 jest rekordowo szybko sprzedająca się platformą do gier. Pierwszego dnia na rynku znalazł 1,5 mln nabywców. W porównaniu, mobilna konsola PS3 trafiła w dzień debiutu do 200 000, a Nintendo DS do 500 000 graczy.

App Store okazał się natomiast największym sklepem z grami. Dysponuje on 37 362 tytułami. Xbox Live Arcade posiada 1300, a Wii Virtual Console tylko 576 gier. Oczywiście gry dostępne w sklepie Apple nie zawsze są najwyższej jakości i często oferują bardzo krótką rozgrywkę.

Zobacz również:

Gaz Deaves z Księgi Rekordów Guinnessa mówi, że iPhone 4 nie tylko zmienił branżę mobilną, ale i rynek gier wideo. Sprawił, że rozrywka jest dostępna praktycznie zawsze i wszędzie.

Angry Birds otrzymał tytuł najpopularniejszej płatnej gry z App Store w większości krajów. Dominuje w 67 krajach z 6,5 mln płatnych pobrań. Najpopularniejszą grą w historii App Store została Tap Tap Revange z 15 mln pobrań. Plants vs. Zombies zanotowała natomiast najbardziej kasowe wejście na rynek i w pierwsze 9 dni zarobiła 1 mln dolarów przy 300 000 pobrań.