iPhone 4 za 170 zł. Okazja?

W ofercie sklepu internetowego Neo24.pl przez kilka godzin dostępna była wyjątkowa oferta - najnowsze modele smartfonu Apple, wycenione na zaledwie 170 zł.

Cała sprawa okazała się pomyłką sklepu - po prostu mylnie wpisana została cena urządzenia. Tego typu przypadki nie należą wcale do rzadkości. Swego czasu na naszych łamach opisaliśmy historię użytkownika, który zamówił w Komputroniku notebook wyceniony na 449 zł, podczas gdy rzeczywista wartość sprzętu była 10-krotnie wyższa.

Zarówno w tamtej sprawie, jak i wypadku iPhone'ów w Neo24, do transakcji nie doszło, chociaż użytkownicy, skuszeni - co tu ukrywać - bardzo atrakcyjną ceną smartfona, składali nań liczne zamówienia.

Zawartość sklepu internetowego nie jest bowiem ofertą w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamówienie składane przez klienta jest natomiast traktowane jak oferta, która podlega weryfikacji pracowników e-sklepów. Potwierdzeniem złożenia zamówienia nie jest zaś informacja o jego przyjęciu, ale informacja o jego akceptacji przez sklep.

Przedstawiciele Neo, rozumiejąc jednak swoją winę za spowodowanie zamieszania, rozważają "rekompensaty dla klientów, którzy złożyli zamówienie".

Wg danych z internetowych porównywarek cen koszt nabycia iPhone'a 4 16 GB mieści się w przedziale 3 - 4,3 tys. zł, a iPhone'a 4 32 GB - 3,5 - 4,8 tys. zł.