iPhone 4S - coraz wyższe zapotrzebowanie

Ankieta firmy ChangeWave pokazała, że po sześciu miesiącach od premiery iPhone'a 4S nadal jest on obiektem dużego zainteresowania kupujących. W kwietniu 2012 roku zamiar nabycia smartfonu Apple wyraziło więcej osób niż w grudniu roku 2011.

Apple iPhone 4S

Ankieta ChangeWave Research objęła 4 413 Brytyjczyków, którzy mają zamiar nabyć smartfon w ciągu najbliższych 90 dni. 56 procent ankietowanych powiedziało, że chce kupić właśnie Apple iPhone'a. Na drugim miejscu znalazł się Samsung z 13 procentami.

Wygląda więc na to, że plotki na temat nowego iPhone'a w czerwcu 2012 roku nie zniechęciły klientów i nadal chcą kupować obecnie najnowszy model smartfonu Apple. Jeśli chodzi o innych producentów, to 6 procent ankietowanych powiedziało, że ma zamiar kupić Motorolę, a 3 procent zdecydowało się na HTC oraz BlackBerry.

Zobacz również:

  • MacBook Air M2 czy MacBook Pro M2? Sprawdzamy, który laptop od Apple jest najlepszy
  • Czy to będzie przyszłość składanych ekranów? Apple opatentowało samoleczące się szkło

W grudniu 2011 roku ChangeWave przeprowadziło podobne badani i wtedy, tuż przed świętami, o planach zakupu iPhone'a 4S poinformowało 54 procent pytanych osób, czyli o 2 procent mniej niż obecnie. Smartfon Apple miał wyższy wynik w ankiecie ChangeWave tylko przed premierą w październiku 2011 roku - podaje CNN.

Wyniki tych badań dotyczą Wielkiej Brytanii. W Polsce mogłyby kształtować się nieco inaczej, choć z danych serwisu Ranking.pl dowiadujemy się, że i w naszym kraju Apple jest najpopularniejszym producentem urządzeń mobilnych.