iPhone 4S jest bardzo szybki. Pozostawia daleko w tyle Samsunga Galaxy S II

Serwis AnandTech opublikował wyniki różnych testów, z których wynika, że nowy iPhone 4S jest o 73% wydajniejszy od swojego poprzednika. Ponadto dowiedzieliśmy się z nich, że pod względem możliwości graficznych pozostawia daleko w tyle Samsunga Galaxy S II.

Według serwisu AnandTech iPhone 4S uzyskał w programie testującym Geekbench 623 punkty znacznie pokonując pod tym względem iPhone’a 4 (360 punktów). Jego procesor pracuje jednak z niższą o 200 MHz częstotliwością niż układ A5 iPada 2, który dzięki temu może się pochwalić wynikiem na poziomie 751 punktów.

Jeżeli chodzi o "graficzne" możliwości nowego smartfona, Apple twierdzi, że jest on siedem razy szybszy pod tym względem od iPhone’a 4.

Zobacz również:

  • Apple AirPods Pro 2 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [01.12.2021]
  • iPhone SE 3/2022 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [01.12.2021]

Potwierdzają to wyniki testów GLBenchmark 2.1 Egypt i Pro. W pierwszym 4S otrzymał 73 punkty, natomiast jego poprzednik 11 punktów. W przypadku drugiego uzyskane wyniki to (odpowiednio) 123 punkty i 15 punktów.

Podobnie jak wcześniej, GPU iPhone 4S ustąpił pola iPadowi 2. Co jednak najważniejsze, pozostawił w tyle konkurencję włączając w to m.in. Samsunga Galaxy S II, Samsunga Infuse 4G i Motorolę Droid Bionic. Warto tutaj zaznaczyć, że pokonane smartfony korzystają z procesorów pracujących z wyższą niż 800 MHz częstotliwością.

Jak łatwo zauważyć, obniżenie zegara układu A5 w przypadku iPhone’a 4S spowodowało, że uzyskiwał on słabsze wyniki od dysponującego 1-gigahercowym układem A5 iPad 2. Prawdopodobnie Apple zdecydowało się na przeprowadzenie takiego "cięcia", aby zapewnić nowemu smartfonowi dłuższy czas pracy na baterii.

Pełne wyniki testów znajdziecie pod tym adresem. Czy wierzycie, że zostały one przeprowadzone rzetelnie?