iPhone 5 będzie jeszcze cieńszy

Nowy model iPhona ma być jeszcze cieńszy, dzięki zastosowaniu wyświetlacza w technologii in-cell.

Logo Apple

Logo Apple

Jeśli Apple chce utrzymać swoją pozycję na rynku smartphonów, nowy model iPhone’a poziomem innowacji musi zadowolić nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie. Najważniejszą zmianą w nowym modelu ma być wprowadzenie cieńszego ekranu, który dzięki technologii in-cell pozwala na umieszczenie czujników dotykowych bezpośrednio w warstwie LCD.  Pominięta zostaje jedna warstwa, czyli około pół milimetra. Dzięki temu ekran nie tylko staje się cieńszy, ale również bardziej czuły na dotyk, a wyświetlane obrazy są w znacznie lepszej jakości.

Waga urządzenia najprawdopodobniej nie spadnie, bowiem iPhone 5 ma być wyposażony w większy ekran. Wyświetlacz z modeli iPhone 4/4S o przekątnej 3,5 cala ma zostać zastąpiony nowym, o przekątnej dokładnie 3,999 cala. Będący aktualnie w sprzedaży iPhone 4S ma 9,3mm grubości (dla porównania: Samsung Galaxy S3: 8,6mm), czy zostanie ona zmniejszona zależy od tego, czy twórcy zdecydują się na zastosowanie np. baterii o większej pojemności, lub innych, dodatkowych komponentów.

Oficjalne szczegóły poznamy być może już na początku sierpnia, na konferencji Apple. Wtedy też spodziewana jest data premiery iPhone’a 5.